Később döntenek a túlzottdeficit-eljárásról

2012. november 07. 18:57

Az Európai Bizottság alelnökének közlése szerint a Magyarországgal szembeni túlzottdeficit-eljárásról később, a kormány által meghozott takarékossági intézkedések összességének figyelembevételével születik döntés.

2012. november 07. 18:57

Olli Rehn az uniós javaslattevő-végrehajtó testület őszi gazdasági előrejelzésének szerdai brüsszeli ismertetésekor a Magyarországgal kapcsolatos újságírói kérdésre kifejtette: a visszaesés mélyebb, a kilábalás pedig mérsékeltebb, és tovább tart a vártnál. Rámutatott arra, hogy romlottak a külső körülmények, és Olli Rehn a hazai kereslet visszaesésére is számít. A biztos szerint a drámai aszály sújtotta mezőgazdaság szokatlanul gyenge teljesítménye a GDP-re is negatív hatással lesz.

A hiánycsökkentő intézkedések Olli Rehn szerint alapvetően a költségvetés bevételi oldalát érintették, azon belül is a vállalati szektort. A takarékossági intézkedések a bizottság alelnöke szerint két év alatt a GDP 0,75 százalékával vetik vissza a növekedést. Olli Rehn jelezte, magas az infláció, az árak idén és jövőre is öt százalék fölötti mértékben emelkednek, a fogyasztás pedig csökken. A túlzott deficit miatti eljárásról azt mondta, erről a takarékossági intézkedések összességének figyelembevételével kell majd meghozni a döntést, amelyeket hamarosan értékelni fog az Európai Bizottság.

A biztos kijelentette, a Magyarországi intézkedések többsége aránytalanul az adóbevételek növelésére támaszkodik, a gazdasági növekedés várhatóan nem ad majd kellő mozgásteret a kiadások tervezett növeléséhez, így bár a magyar hiány idén és jövőre is 3 százalék alatt marad, 2014-ben ismét a 3 százalékos határérték fölé emelkedik a bizottság számításai szerint.

Összesen 7 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Agnieszka
2012. november 08. 08:57
Azon előbb-utóbb túl kell magunkat tenni, h. a jelek szerint immár biztosan és hosszú távra az a szociáldemokrata vezetés, mely Brüsszelt irányítja, a jelenleg Magyarországon kormányzó erőket gátlástalanul gyűlöli. A miért szinte mindegy, vigyázó szemeink ne tévesszék el a múltat, 3 itteni szocialista kormányt, melyet nagyon -nagyon szerettek, de ez itthon nem akadályozta meg a következőket: A Horn kormány kiárusított mindent, bankot, erőművet, közmű szolgáltatást és megalkotott, kizárólag állami pénzen -akkor azután költöttek reklám kampányra- egy magán nyugdíjpénztári rendszert, aminek a magánhoz köze nem volt, a vállalati kötelező járulékot szedték két részre, hatékonysága siralmas volt és a maradék állami nyugdíjkassza finanszírozására a következő években már hitelt kellett felvenni, mert abból viszont fizették a nyugdíjakat. A magánkasszáktól a szorgalmas gyűjtögetés, a szánalmas eredményű pénzforgatás és a horribilis működési költségeik fizetése telt. Hová tűnt a Magyar Nemzeti Bank aranykészlete? Hogyan is volt lehetséges a Magyar Nemzeti Bank bécsi és frankfurti kereskedelmi leánybankjai veszteségének államadósság formájában való átvállalása? Egy ország fizetett, s fizet ma is felelősségre sohasem vont egyesek rossz döntéseiért! A Medgyessy -Gyurcsány kormányok viselt dolgai közismertek, az eredmény, a csúfos lemaradás a régió lassan minden országától -közismert. Megdöbbentő, hogy arra a "szakember" gárdára, melynek asszisztálásával mindez zajlott, az ország egy része ismét vevő. Nagyjából lehet választani Brüsszel szerető támogatása és az előző kormányok "szakember" gárdája között. A Békemenetek szerint a lakosság jelentős részének a régi arcok nem jelentenek alternatívát és nem vallási, hanem nagyon is gyakorlati okokból. Hol van 12 év privatizációjának haszna? Eladtak bankokat (állami pénzből való feltőkésítés után, az ingatlanaik értékénél kevesebbért), elment a cukoripar, elment a Malév és az LRI,értékes külföldi ingatlanok és még sok más. Hol volt akkor a jó Róna Péter? Hol volt Vértes és Bauer, hol volt a szigorú Lengyel? Hol vannak az eredmények a befolyt pénzből? Csak azt ne mondják, h. a szerencsétlen romák felzárkóztatására, mert az nem nagyon látszik. Ne felejtsük a deviza hitelezés meghonosítását sem, amit a régió minden országa -rajtunk kívül- államilag leállított. Itt szinte minden lerohadt, mindenbe beette magát a korrupció, minden állami szervbe, a honvédség, rendőrség, határőrség soraiba. Ez így nem volt jó! A régi emberek nem hozhatnak újat, élni kell, Brüsszel meg olyan, amilyen, nekik biztos ez a jó, amiben lehet, ki kell őket kerülni. Könnyű a cseheknek! Ők nincsenek fülig eladósítva s amit eladtak, pénzért tették, nem is tudnak velük nagyon mit csinálni.
Next belle-mere
2012. november 07. 19:45
Ha a megállapítása szerint a hiány 3% alatt marad idén is és jövőre is, akkor milyen túlzott deficitről beszél? Hogy 2014-ben mi lesz, kitudja.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!