A Transzparens Újságírásért Alapítvány elindítja a Transzparens Oktatásért projektet
A projekt keretein belül képzési anyagot állítanak össze a hallgatók számára, amely segíti őket abban, hogyan ismerhető fel a világnézeti alapú diszkrimináció.
Az oktatási államtitkár a Semmelweis Egyetem tanévnyitóján úgy fogalmazott: „nem tartható, nem erkölcsös, gazdaságtalan és igazságtalan”, hogy ezerszámra képeznek olyan fiatalokat az adófizetők pénzéből, akik külföldön kamatoztatják itthon megszerzett tudásukat.
Mindkét fél számára gazdaságos és igazságos ajánlatot tett a kormány az orvosi felsőoktatást választóknak – mondta Hoffmann Rózsa a Semmelweis Egyetem tanévnyitó rendezvényén. Az oktatásért felelős államtitkár kiemelte: „nem tartható, nem erkölcsös, gazdaságtalan és igazságtalan”, hogy egy ország adófizetői a keresetük után fizetett adójukból ezerszámra képezzenek olyan fiatalokat, akiknek a diplomáján még alig száradt meg a tinta és máris – szabadságukra hivatkozva – külföldön kamatoztatják az itt megszerzett és fizetett tudásukat.
Most az orvosi felsőoktatást választóknak felajánlották, hogy ha végzésük után 10-12 éven át Magyarországon gyógyítják az embereket, akkor fedezik tanulmányaik költségét. Az ajánlat részeként a kormány biztosítani fogja, hogy a közszolgálatban elhelyezkedő orvosok diákhitelét az állam a jövőben átvállalja – fejtette ki Hoffmann Rózsa, aki szerint ezek az ajánlatok tarthatók és erkölcsösek. Az államtitkár beszédében arra is kitért, hogy a Semmelweis Egyetem hallgatóinak csaknem negyede külföldi. Szerinte ez az egyetem színvonalának elismerése.
Az oktatók viszont évről-évre azt tapasztalhatják, hogy diákjaik egy részének több a zsebpénze, mint az ő havi illetményük – mondta. Hoffmann hangsúlyozta: a pedagógusok számára az „igazi kincs a fejükben van”, de elismerte: azzal aligha tudják kifizetni számláikat. Ezért a kormány, a jelenlegi súlyos pénzügyi helyzetben megkísérelve a majdnem lehetetlent, azt akarja, hogy minden pedagógus, az óvónőtől az egyetemi oktatóig, tisztes fizetést kapjon.