Drága barátaim, megint házhoz megyek a pofonért
Én nem akarok egy pukkancs, sértett, nárcisztikus, hazudozós, bosszúálló, populista elnököt.
A XX. század legnagyobb magyar államférfiának nevezte Horthy Miklóst napirend előtti felszólalásában Vona Gábor. A Jobbik elnöke azt javasolta, hogy 2013 legyen Horthy Miklós éve. A további napirendi felszólalásokban szóba került a közbiztonság, a Székely himnusz és az elmúlt napok emlékmű-leöntései is.
Napirend előtti felszólalásában a XX. század legnagyobb magyar államférfijának nevezte Horthy Miklóst Vona Gábor, egyben javasolta, hogy a volt kormányzó újratemetésének XX. évfordulója alkalmából 2013-at nyilvánítsák Horthy Miklós évének. Szerinte ekkor mindenki színt vallhat, hogy áll Horthyhoz és a XX. századi magyar történelemhez. Vona szerint történelemhamisítás zajlik, ezért kulcskérdés, hogy Horthy rehabilitációja megtörténjen. A Jobbik elnöke szerint ma Magyarországon kultúrharc zajlik, amelyben a balliberális kultúrmonopólium érvényesül, amelynek vezető arcai „a nemzeti-keresztény értékrendbe napi szinten törlik bele a lábukat”. Rétvári Bence válaszában hangsúlyozta: a Horthy-korszakot nyilvánvalóan másként ítéli meg egy jobbikos, egy Fidesz-KDNP-s vagy egy MSZP-s, arra viszont törekedni kell, hogy helyre tegyék azokat a történelmi tényeket, amelyeket 40 évig valótlanul állítottak a tankönyvekben. Felhívta a figyelmet ugyanakkor, hogy jogi értelemben rehabilitálni nem kell Horthyt, mert nem ítélték el semmilyen háborúval kapcsolatos bűncselekmény miatt.
Az LMP-s Dorosz Dávid arról beszélt, hogy a belügyminiszter korábban azt ígérte, hogy két hét alatt rendet tesznek, azonban a vidéki települések biztonsága nem javult az elmúlt két évben. Rétvári Bence válaszában elmondta, hogy a kormány 3200 új rendőr szolgálatba állításával, Btk.-módosításokkal, valamint az új büntetőjogi kódex megalkotásával sokat tett a rend megteremtéséért. Tarnai Richárd, a KDNP képviselője Tormai Cécile és Horthy Miklós szobrának megrongálása, valamint egy focimeccsen ennek kapcsán megjelent transzparens ügyében arról beszélt, ez a stílus minden demokrata számára elfogadhatatlan kell, hogy legyen. Úgy vélte: bátorság nem ahhoz kell, hogy festékkel emlékművet öntsenek le, hanem ahhoz, hogy valaki párbeszéd során ütköztessen és akár be is fogadjon érveket. Rétvári szerint az emlékművek leöntése eléggé gyáva módszere a politikai véleménynyilvánításnak, ez inkább rongálás, kulturális javak megsértése. Szerinte ez nem viszi előre az országot. Magyar Anna, a Fidesz képviselője arról emlékezett meg, hogy kilencven éve Budapesten hangzott el először a Székely himnusz. Rétvári Bence államtitkár ezzel kapcsolatban azt hangsúlyozta, hogy ez a dal senki ellen nem szól, csak a magyar nemzet összetartozását akarja kifejezni.