Gyurcsány Ferenc elárulta, ringbe lépne-e a Sztárboxban (VIDEÓ)
Az ellenzék egyik vezérének a horoszkópját is megtudtuk.
A Pécsi Újság tovább keresi Gyurcsány Ferenc 1984-ben készült, „A Balaton-felvidék szőlészete és borászata" című szakdolgozatát. A lap ötvenezer forintos nyomravezetői díjat ajánlott fel a dolgozatért, amelyet visszajuttatna a pécsi egyetemnek.
„Ötvenezer forintot ajánlunk fel annak, aki eljuttatja hozzánk Gyurcsány Ferenc 1984-ben készült, »A Balaton-felvidék szőlészete és borászata« című szakdolgozatának eredeti példányát, mely a TTK intézeti könyvtárából tűnt el. A nyomravezető anonimitását, kérésére, természetesen biztosítjuk” – írja a Pécsi Újság.
A lap ígérete szerint a megkerült dolgozatot visszajuttatja a dolgozatot a pécsi egyetemnek, hogy a diplomamunka kutatható legyen, digitális másolatát pedig a volt miniszterelnök kapná meg.
Gyurcsánynak a Janus Pannonius Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Karán 1990-ben írt szakdolgozatát hat évvel később leselejtezték, másik diplomamunkája azonban eltűnt. A Pécsi Újság korábban Geresdi Istvánra, a PTE Természettudományi Karának dékánjára hivatkozva azt írta, az abban az évben végzett technika és biológia szakos tanárok szakdolgozatai megvannak az intézeti könyvtárakban, a volt miniszterelnöké azonban hiányzik közülük. A katalógus szerint a szakdolgozat 1984-ben bekerült a biológia tanszékre, de ma már nincs meg, azt azonban, hogy mikor tűnt el, nem lehet megállapítani.
A volt miniszterelnök blogjában közölte, könyvtára átválogatása után sem került elő a szakdolgozat. „Múlt hétfőn még azt vonták kétségbe, hogy volt-e egyáltalán szakdolgozatom. A leckekönyvek másolata, az egyetem hivatalos nyilatkozata a feltételezést határozottan cáfolta. Ezzel a dolog érdemi része lezárult, a vád megdőlt. Ezt követően sokan szerették volna elolvasni a dolgozatokat. Az érdeklődést szívesen kielégítettem volna. De mert az egyetem leselejtezte, én meg nem őriztem meg azokat, nem tudok mást ajánlani a szakdolgozatokért lelkesedőknek, keressék meg a többi képviselőt, ők talán nagyobb becsben tartották egykori munkájukat, és most szívesen bocsátják az érdeklődők rendelkezésére” – fogalmazott pénteki bejegyzésében.