Orbán Viktor az MR1-Kossuth Rádió 180 perc című műsorában kifejtette: „Azért van szükség egy nemzeti növekedési tervre, mert annak megalkotása és végrehajtása nélkül recesszióba esne a magyar gazdaság”. A miniszterelnök a Moody’s a múlt heti leminősítésével kapcsolatban annyit mondott: „Ennek van szezonja, hol az egyik, hol a másik uniós tagállamot minősítik le, és ez időnként bennünket is elér”.
Orbán szerint ez mindig összekapcsolódik spekulációs támadásokkal, ami Magyarország esetében is így történt. Hozzátette: december közepe után néhány nappal újabb támadásra számít. A kormányfő mindig is a a jegybanki alapkamat emelése ellen volt, mert álláspontja szerint az rossz a reálgazdaságnak, de elfogadja, hogy időnként szükség lehet rá. „Ha szigorúan jogi szempontból nézzük, az uniós alapszerződés módosításához egyhangúság kell valamennyi tagállam részéről, sőt, a miniszterelnökök bólintása sem elegendő, még a parlamenteknek is ratifikálni kell a változtatást. Korábban többször is előfordult, hogy a parlamentek nem adták meg, vagy nem elsőre adták meg jóváhagyásukat, vagy épp azt népszavazáshoz kötötték. Erre szokták mondani Brüsszelben, hogy az alapszerződést könnyű megnyitni, de nehéz bezárni” – mondta a miniszterelnök.
A szerződés módosítására nem lenne szűkség Orbán szerint ha nem ingott volna meg az a hit az EU vezetői válságkezelési képességében. Hozzátette: „Minket azért vettek elő a választópolgárok, mert lehetett tudni, hogy nehéz idők jönnek. Hogy az uniós válság mennyire érint bennünket, elég a forint árfolyamára rátekinteni”.