Magyarok vagyunk, de a hazánk Szlovákia

2011. június 19. 11:35

Egy nemzetközi felmérés szerint a szlovákiai magyar kisebbség 10-20 százalékának rossz tapasztalata van az anyaországiakkal. Közel kétharmaduk úgy véli, hogy bár magyarok, a hazájuk nem Magyarország, hanem Szlovákia. És ha Szlovákiának jól megy, nekik is jól megy.

2011. június 19. 11:35

Egy, az új EU-tagállamok kisebbségeit vizsgáló nemzetközi felmérés arra az eredményre jutott, hogy a szlovákiai magyarok döntő többsége nem Magyarországon szeretne élni, ezért a magyar állampolgárság sem sem fontos számukra: 65 százalék azok aránya, akik nem kérik a magyar állampolgárságot. Ugyanekkora, kétharmados aránnyal értettek egyet a 801 fős mintán alapuló kutatás résztvevői azzal a mondattal, hogy „magyarunk vagyunk, de a hazánk Szlovákia”. A megkérdezettek 10-20 százaléka utalt arra is, hogy az anyaországi magyarok sokszor lenézők velük szemben.

Összesen 23 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Mitya Ivanov
2011. június 20. 10:42
maga a cikk, és az abban megfogalmazott vélemények, a kommentek stílusa és a kibontakozó vita egyszerre a két vh közötti beidegződések és az ezt kompenzálni kívánó kommunista iskolarendszer terméke és keserű utóhatása.
Nemhivo
2011. június 19. 21:49
...""Magyarok vagyunk, de a hazánk Szlovákia."... ..ez a mondat (a gyengébbek kedvéért!) azt jelenti,... hogy a magyar fennhatóság ellen vannak...Eszükben sincs "felvidékezni".. Vagyis, pl a NMO matricázás az ottani magyarok szemében is u.olyan provokáció, mint a szlovákok esetében.. Az állítólagos" lenézés" pedig nem más,.. mint a fentiek kényszeres "kompenzálása".. ..itteniek, ..ébresztő!
NoCsak
2011. június 19. 21:10
"Magyarok vagyunk, de a hazánk Szlovákia." Szimpatikus kijelentés! Ha végig kísérjük a történelmet, akkor láthatjuk, hogyan alakult a Trianon előtt, és azóta a régi magyar területek lakossága. Ha tévedek javítsanak ki, de úgy tudom, hogy a környező szlovák falvak, városok lakossága már csak kb 20%-ban vallják magukat magyarnak, ami láthatóan nem éppen a többség. De a magyar határ menti településeknél fordított a helyzet mert ott meg ugyanolyan arányban kisebbségek élnek. Akkor most hol a határ?
láma szeme
2011. június 19. 15:57
Már maga az lenézés, amikor innen akarjuk megmondani nekik, hogy hogyan érezzenek, hogyan viselkedjenek. Mert azt sugalljuk vele, hogy mi ezt jobban tudjuk, mint ők.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!