Magánnyugdíj: 190 beadvány érekezett az Ab-hez

2011. február 16. 19:52

Továbbra sem tudni, hogy a téma mikor kerül az Alkotmánybíróság (Ab) napirendjére. Az indítványok szaporítása nem gyakorol nyomást a testületre, hanem lassítja annak munkáját - mondta Paczolay Péter, az Ab elnöke.

2011. február 16. 19:52

Eddig 190 beadvány érkezett az Alkotmánybírósághoz a magánnyugdíjpénztárakra vonatkozó jogszabályok megváltoztatása miatt. Paczolay Péter, az Alkotmánybíróság elnöke a Mathias Corvinus Collegium szerdai budapesti konferenciáján közölte, továbbra sem tudja megmondani, hogy a téma mikor kerül a testület napirendjére. Hozzátette: hasonló a helyzet a médiatörvénnyel kapcsolatban is. Még a nap folyamán is érkeztek a jogszabállyal kapcsolatos beadványok. Az indítványok szaporítása azonban nem nyomást gyakorol a testületre, hanem lassítja a munkát - mondta.

Paczolay Péter az új alkotmánnyal kapcsolatosan elmondta, azt szeretné, ha az Alkotmánybíróság az új alaptörvényben is önálló fejezet maradna, és a testület általános jogszabály-felülvizsgálati joggal bírna.

Összesen 18 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
doncamillo
2011. február 17. 11:55
Én mindenféle tippelgetések előtt megvárnám a vizsgálat eredményét: hogy hogyan gazdálkodtak a manyupok és mégis mennyi pénz van / volt a kasszában?! Sajnos van egy olyan érzésem, hogy lesznek még meglepetések!!!!!
StG
2011. február 17. 10:58
Én arra tippelek, hogy előbb-utóbb (de mindenképp a vagyonátadás után) a maradóknak megítélik a teljes nyugellátást, ill. lehetővé teszik a tagok szabad áramlását, akár vissza a mnyp-ba is.
lantose70
2011. február 16. 22:55
Jó jel, legalábbis én úgy értelmezem, hogy halogat az AB, mert nem triviális, hogy Orbánéknak fognak igazat adni. Arra tippelek, hogy félmegoldás születik, mint a köztisztviselők indoklás nélküli felmondása esetében. A MNYP-ak ügyében addig húzza az időt az AB, amíg megtörténik a vagyonátadás, és ezáltal visszafordíthatatlanná válik a dolog. A maradóknak viszont megítéli az arányos állami nyugdíjat, hiszen diszkriminatív, hogy fizetnek, és nem kapnak semmit. Tudom, a sok dilettáns (ld. fönt pityesz74, aki nyilván képzett jogász, csak éppen helyesírni nem tud) erre azt mondja, hogy a TB-nek nem járulékot, hanem adót fizetünk, és ezért az AB-re ez nem tartozik. Ez kapitaliás baromság. Teljesen mindegy, hogy minek számít, hiszen a beszedett pénz a nyugdíjjogosultság alapja. Magyarán: járulékként működik, teljesen függetlenül attól, hogy a kormány minek nevezi. Hívhatnák sarcnak, illetéknek, bárminek: mivel jogosultságot képez, nem lehet belőle kizárni azokat, akik fizetik. Ha az AB mégsem ebben a szellemben jár el, akkor majd Strassbourg elintézi, és Vityával ismét feltörlik a padlót, ami most már kb. hetente megtörténik. Meg is érdemli a buta paraszt.
liberálzöld.
2011. február 16. 21:33
Ennek az AB-nek teljesen felesleges bármit írni.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!