„Egyetlen nagy sportesemény sem lett volna Magyarországon, egyetlen stadion sem épült volna, egyetlen uszoda sem. Ugye milyen jó lenne? Nem lennénk összeszerelő üzem, viszont lenne garantált alapjövedelem. És miután most nemzetközi nőnap (jut eszembe) megvalósult volna az egyenlőség, tehát a férfiak is menstruálnának és szülnének. Mert az ellenzék nem ismer kompromisszumot.
Vadai Ágnes lenne a hadügyminiszter, ha nem szüntették volna meg a hadsereget, de van egy olyan gyanúm, hogy azért lenne valami katonai magánvállalat, valami zeneszerzőről elnevezve, aki jó pénzért megvédi az országot a GDP 2 százalékáért, NATO-kompatibilisen. Ez ugyan katonákban, katonai eszközökben nem jelenne meg, de nagyon szigorú szerződés garantálná, hogy ha kell, azok gyorsan idekerülnének az orosz raktárakból, ahol bértárolják őket. Pech, hogy közben megromlott az orosz kapcsolat, de azok úgyis elavult fegyverek voltak, nem kár értük.
Még mindig itt lenne az IMF, hiszen a GDP 112 százalékát kitevő, természetesen kezelhető államadósságot valahogy menedzselni kell, Bokros Lajos még mindig jelentős közgazdasági tényező lenne.
Az összes autópálya, meg még sok másik, mind-mind megépült volna a korábban is oly sikeresnek bizonyult PPP-konstrukcióban. Most éppen sem dízel, sem benzin nem lenne, és ha éppen igen, akkor is csak 800 forintért, mert egy csepp energiahordozót sem vennénk egy éve az oroszoktól, mert nem kell a véres olaj és a véres gáz. Az enyhe telet pedig a haladó kormány sikereként értékelnénk, Gréta Thunberg Magyarországra költözött volna, hogy ezzel is kifejezze a kibocsátás-csökkentő bajnok Magyarország iránti nagyrabecsülését. Mindenütt nem forgó szélkerekek lennének és újraindult volna a szénbányászat (fiatalabbak utánanézhetnek az »Eocénprogram« címszó alatt). Ami sokat tett volna a 14 százalékos munkanélküliség mérséklése érdekében. A Mátrai-erőmű megkapta volna az »Európa legkörnyezetbarátabb szénerőműve« címet a német zöldektől.
A népszámlálás szerint Magyarország lakossága 10 534 213 fő vagyis több tíz és fél millió lenne, amit a sajtó és a baloldali értelmiség is a magyar történelem legnagyobb és legpozitívabb demográfiai fordulataként értékelt volna.”
Nyitókép: MTI/Ruprech Judit