Képviselő Úr elfelejti, hogy 2023-ban az álhír-terjesztőt hamarabb utolérik, mint a sánta kutyát, ugyanis ezek az adatok lekérhetők az Országos Környezetvédelmi Információs Rendszerből (OKIR): https://web.okir.hu/hu/tart/index/43/Adatok_lekerdezese
2022 augusztusában a Greenpeace is kivonult a helyszínre és levegőmintavételezéssel monitororták a gödi gyár tevékenységét. Azért a levegőből vettek mintát, mert ha az NMP-oldószer kikerül a környezetbe, egyaránt okozhat rövid ideig tartó légszennyezést, ám a talajvízbe jutva hosszabb távon is megmaradhat. Azonban az NGO nem talált levegőszennyezést, amiből arra következtethetünk, hogy a szennyezőanyag korábban, nem a gyár üzemelése során került a helyi vízbázisba (feltételezhetően a helyszínen korábban működő képcsőgyár lehetett a szennyező, ami ettől még sajnálatos eset persze). A fentiek ékes bizonyítékként szolgálnak arra, hogy milyen módon ferdíti el Képviselő Úr a valóságot, hogy az igazodjon a politikai céljaihoz.
Képviselő Úr bejegyzése végén lenézően nyilatkozik a hazai hatóságoknál szolgáló szakértő kollégáimról. Ha már az ő munkájukat nem nézi sokba, legalább az Önök által annyit hivatkozott NGO-k munkájában bízzon, akik árgus szemmel követik az új beruházás minden ütemét!
Harmadszor, az már majdhogynem komikus, hogy Képviselő Úr keveri az ipari létesítmény vízfelhasználását az üzem által kibocsátott szennyvízzel. Az általam többször említett tényadat arra vonatkozik, hogy a közmeghallgatásokon felmerülő egyik félelem az volt, hogy a gyár túl sok vizet fog használni és ez veszélybe sodorja Debrecen vízellátását. Ez azonban alaptalannak tűnik, mert a vízigény jelentős részét szürkevízből (vagyis tisztított szennyvízből) tervezik kielégíteni, a fennmaradó rész (amely a gyárban dolgozók mosakodására szolgáló vízigényét, ivóvízigényét és egyéb hasonló célokat elégít ki) pedig bőségesen kiszolgálható a várost is ellátó rétegvíz-készletből. Egyébként pont a réteg-víz ellátás miatt alaptalan az aszállyal való riogatás is, hiszen Debrecen ivóvízszükségletének nagy részét két felszín alatti vízzáró réteg között található víztestből elégítik ki, vagyis az időjárási körülmények közvetlen módon nincsenek hatással a vízutánpótlásra. Az ipari beruházás az általa termelt szennyvizet egy saját maga által épített szennyvízkezelővel előtisztítási eljárásban kezelni köteles, ezt követően pedig a városi vízmű fogja kezelni.