„Talán a héten majd változik a helyzet, de vasárnap még a pártmédia változatlanul azt csócsálta, hogy Márki-Zay Péter fizetőssé tenné az egészségügyet. Ami így, ebben a formában nem igaz. Már csak azért sem, mert az egészségügy most is fizetős. Mindenki fizeti a TB-t, aki olyan szerencsés, hogy az állítólagos átlagbért kapja, az például havi 80 ezer forint fölött fizet havonta. Ezzel együtt, ha sürgős vizsgálatra vagy kezelésre van szükség, akkor sokak számára az egyetlen megoldás a zsebbe nyúlás, és a magánrendelő. Plusz az évről-évre felhalmozódó kórházi adósságot sem a húsvéti nyuszi szokta kifizetni, hanem a jómagyar polgárok. Szóval az egészségügy most is fizetős, csak éppen semmit nem várhatunk el a pénzünkért, de még csak felelőse sincs semminek.
Úgy tűnik, Rogánék nem lelik a működőképes harci trombitát. Hol az egyikbe fújnak bele, hol a másikba, közben feszülten figyelik, hogy mire gerjed a nép. A városháza eladásának meséje nem rengette meg az országot, ráadásul kezdtek kínos dolgok is a felszínre szivárogni, melyek éppen nem a jelenlegi városvezetést érintették, úgyhogy leszálltak az ügyről. De előtte azért tolták néhány hétig. Utána jött az, hogy micsoda luxusban él a Gyurcsány-fiókának titulált mindegykicsoda. Ez sem tudta felülírni sem a kézzel tapintható inflációt, sem az ellenzéki összefogást. Most éppen Márki-Zayon és a fizetős egészségügyön lovagolnak, de egyre döglöttebb és egyre dakotább lónak tűnik ez is. Mindenesetre ma reggel még mindig ezt erőlteti a pártmédia, talán nincsen új ötlet.
Kásler Miklós megszólamlott és azt mondta, napi 200 halott lesz, ha nem rohanunk el oltásért. Ezek szerint mégsem gyűrte le a vírust az illiberális félisten. De nem baj, mert a Nézőpont Intézet felmérte, ha vasárnap lenne a választás, úgy megnyerné a Fidesz, mint a huzat. Érdekes módon már nem mérnek kétharmados győzelmet ők sem. Ezzel szemben az European Council On Foreign Relations nevű uniós külpolitikai kutatóintézet máshogyan látja a szép jövőt. Szerintük Orbán elbukja a választást, de nem fogadja el az eredményt, és hatalomban marad. Ez hatalmas utcai zavargásokba fog torkollni. Örömmel vitáznék ezzel a kijelentéssel, mert ilyen egy uniós tagállamban akkor sem fordulhat elő, ha az a tagállam idő közben illiberális demokrácia – tehát egyfajta diktatúra – lett, de simán el tudom képzelni, hogy a vezér nem hajlandó szembenézni a valósággal. Már csak azért is hihető, mert most sem hajlandó rá. Éppen azt találták ki az agyasok, hogy majd egy ütős békemenet meg fogja oldani a problémáikat. Hogy ezt miért hiszik, azt el sem tudom képzelni. Talán abban reménykednek, hogy azok, akik Orbán leváltását akarják, nem mennek el voksolni, úgy megrémülnek a békemenetelőktől? Én erre nem látok túlságosan sok esélyt.”
Nyitókép: MTI / Bruzák Noémi