Nemzeti konzultáció: arról lehet dönteni, hogyan tovább a magyar gazdaságban
A Fidesz mindenkit arra kér, hogy töltse ki a nemzeti konzultációt.
A Civil Választási Bizottság (CVB) 2019-ben szerveződött a budapesti előválasztások támogatására.
„A CVB-t civil entitások hozták létre. Tagjai között sem pártok, sem jelölő szervezetek nem találhatók. Ugyanakkor az előválasztások megszervezésében és lebonyolításában, a pártok és jelölőszervezek által létrehozott Országos Előválasztási Bizottság civil tagjaként működik. A Civil Választói Bizottság kiindulópontjai választók által támogatott elvek. Például: az előválasztásokat korrekt módon, a jelöltek esélyegyenlőségére figyelemmel kell megszervezni. A választók ismerjék meg a jelölteket, azok mutatkozzanak és szólaljanak meg. Moderált körülmények között vitatkozzanak mind a 106 választókörzetben és a miniszterelnök-jelölti viták során. A jelöltek közösen elfogadott etikai normákat kövessenek, a CVB ahhoz is segítséget ad, hogyan kell tisztességes és színvonalas vitákat megszervezni. Az előválasztások során etikai normaszegés, elfogadhatatlan magatartás, manipuláció és más, panaszra okot adó jelenségek előfordulhatnak. A Civil Választói Bizottság ezért azt tervezi, hogy előválasztási etikai fórumként is működik.
A 2018-ban alakult, diákokból és fiatal felnőttekből álló Tabumentes Egyesület célja a magyar vitakultúra felélesztése, a mindenkori pártok és polgárok közötti társadalmi párbeszéd erősítése. Szeretnék elérni, hogy a 2021-es előválasztásokon minél több és minél jobb minőségű vita kerüljön megrendezésre, így járulva hozzá a verseny átláthatóságához. Azért, hogy ezen viták kulturált, tiszteletteljes, tabumentes eszmecserék legyenek, az egyesület támogatja egy vita etikai kódex kidolgozását. A cél olyan precedensek megteremtése, amelyek a későbbiekben a kormány és az ellenzék közötti diskurzusra is építő jelleggel hatnak.
A Civilek a Demokráciáért Egyesület a 2018-as “rabszolgatörvény” ellenes mozgalom kapcsán létrejött szervezet. Elindította a Hármas-egység néven ismert koordinációs folyamatot, ahol pártok, civilek, diákok és szakszervezetek vettek részt, és addig soha nem látott egységben tudtak fellépni, ezzel a progresszív erők széles társadalmi bázisát is be tudták mutatni.
A Főnix Mozgalom a 2018-as országgyűlési választások másnapján kezdte el működését. Az alapító tagok korábbi tevékenységének megfelelően elsősorban a fiatalokra, a gyerekekre fordítják figyelmüket, a szociális, kulturális, oktatási és jogi terület áll érdeklődésük és tevékenységük központjában.
Végül az ELEGY, vagyis az Ellenzéki Együttműködés egyfajta szellemi bázis szerepét vállalja a választási felkészülés során a közpolitika, a gazdaság, a vidékpolitika, a külpolitika, a jóléti politika, az egészségügy, az oktatás és a nyugdíjrendszer területén.”