Taroltak a magyar egyetemek a neves nemzetközi ranglistán, és ez nem véletlen
A pár éve bekövetkezett versenyképességi fordulatról kérdeztük a felsőoktatásért is felelős szakállamtitkárt.
Itt nem zajlik más, mint az egyetemeink elfideszesítése.
„Egyre fokozodó dühhel követem a pécsi, szegedi egyetemi polgárok tiltakozását, meg a debreceni HÖK undoritó árulását, egyetemeink fideszesítési, csicskitási, azaz alapitványositása kapcsán.
Nem, nyilván nem az ellenáló honfitársainkra vagyok dűhös, hanem erre a barbár kormányra. Mert mit tanultak meg az SZFE sztoriból? Hogy egyeztetni kell? Hogy egy demokráciában figyelembe vesszük az éintettek véleményét? Hogy nem lehet nagy múltú egyetemeket ad hoc átrendezni?
Neeeem.
Nagytekintélyű kormányunk azt tanulta meg, hogy akkor 2 hét alatt kell, a járvány idején lerendezni a dolgot, és akkor nem lesz ellenállás.
Ez a demokrácia? Nem, ez az önkény. Ha még nem is lenne igazuk az alapitványi státusz miatt tiltakozó oktatóknak, dolgozóknak, diákoknak, akkor se lehet ezt így intézni, és hát az a helyzet, hogy pont az intézés ilyen módja mutatja meg, hogy igazuk van a tiltakozóknak. Mert hogy lesz autonomia, megbecsülés, tiszteséges elbánás egy olyan történetből ami így indul?
Itt nem zajlik más mint az egyetemeink elfideszesítése. Mi köze van Novák Katalinnak a Szegedi Tudományegyetemhez?
Itt nem zajlik más mint a magyar jövő, a magyar tudomány, az oktatás jövőjének Tiborcz Istvánositása. Legyetek átkozottak, ha ezt végigviszitek!”