Hont András az ATV-ben: Ne tagadjuk már el, hogy a 2022-t megelőző tíz évben mérhető reálbér-növekedés volt (VIDEÓ)
Megzavart egy-két fejtegetést a statisztika az ATV péntek esti műsorában.
Valamit nem vettünk észre? 2000 milliárdnak már csak fel kellett volna tűnnie!
„Valamit nem vettünk észre? 2000 milliárdnak már csak fel kellett volna tűnnie! Surányi György szerint ennyit tüntetett el a kormány ebben az évben, ami nem járványra, vagy gazdaságvédelemre ment. És jönnek az állítások:
1. Csak a nagycégek kaptak támogatást, a kicsik nem. (Nem igaz, munkahelyvédelmi támogatásban 207 ezer, KFI munkakörben még 22,3 ezer munkavállaló adtunk segítséget, amit a második hullámban 73 ezer fős ágazati bértámogatás növelt. Ráadásul a KATA-s vállalkozások adó-, és járulékmentessége célzottan a kisvállalkozóknak ment.)
2. Több a munkanélküli, mint amit a hivatalos számok mutatnak. (Ez fáj leginkább a baloldalon, hiszen most is 850 ezerrel többen dolgoznak, mint 2010 előtt. Regisztrált álláskeresők száma járvány előtt: 281 ezer fő, járvány tetőpontján: 376 ezer fő, most: 291 ezer fő. Foglalkoztatási Szolgálat adatai, tények. Amiről Surányi elfelejtkezik, hogy a járvány hatására sokkal többen dolgoznak részmunkaidőben, mint korábban! Járvány előtt: 230 ezer fő, augusztusban: 480 ezer fő. Munkanélküliségi ráta járvány idején is csak 4,5%, amivel az öt legjobb EU-s ország között vagyunk.)
3. Túl sok támogatás ment határon túlra, sportra. (Nem igaz, a segítség töredéke. Igaz, a baloldalon mindig vörös posztó volt a Vajdaság, vagy Erdély támogatása, de talán nem baj, ha a járvány idején egészségügyi eszközök jutnak Kárpátaljára, vagy Erdély nagyobb magyar közösségeinek. Aki pedig a sportot nem tekinti a XXI. században gazdasági ágazatnak is, annak hiába magyaráznánk mennyien dolgoznak és élnek ebből, nemcsak sportolóként. Őket nem érintették a korlátozások, a karantén? Dehogynem!)
4. 2008-as válságot jobban kezelték, mint a mostanit, mert kisebb volt a hiány. (Nem igaz, a reálgazdasági helyzet sokkal rosszabb volt. Adókat emeltek, elvettek 13. havi nyugdíjt és bért, a válság pedig hosszú évekre elhúzódott. Emlékszünk: alacsony foglalkoztatás, magas államadósság, extrém kamatteher, devizahitelesek csődje, mindez IMF-felügyelettel tetézve. A társadalmi elégedetlenség ágyazott meg a Fidesz 2010-es 2/3-ának.) 5. A jövő év kilábalása gyenge lesz. (Ezt előre megjósolni nehéz, és abban igaza van Surányinak, hogy a külső környezettől is sok függ. De ha igaz, amit mond, hogy a beruházásoktól, exporttól sok minden függ, akkor jó hírem van: 30 éve nem ment egyetlen évben annyi állami támogatás beruházásokra, mint idén. A kormány a házi feladatot elvégezte.)
Úgy emlékszem valaha Surányi György állításait tényekre alapozta. Az elhangzott DK- és Momentum-szintű érveket hagyja azokra, akik a járvány miatt elkerülhetetlenül bekövetkezett gazdasági visszaesésnél a politikai hasznukat keresik.”