Valójában a Néppárt áll válaszút előtt

2020. február 10. 07:47

A Fidesz érdeke az európai megújulás, de ehhez a jobboldalnak is meg kell újulnia.

2020. február 10. 07:47
Dömötör Csaba
Magyar Hírlap

A következő, február 20-án kezdődő uniós csúcs egyik kiemelt témája lesz a 2027-ig szóló közös költségvetés. Orbán Viktor szerint a jelenlegi tervezet tisztességtelen és igazságtalan. Mit lehet tenni?

Az erről szóló vitát alapvetően meghatározza a Brexit, a britek kilépésével ugyanis szűkül a mozgástér. Másrészt jól látható a törekvés, hogy forrásokat csoportosítsanak át a gazdagabb tagállamok irányába. Ez nem fair, főleg ha tudjuk, a kelet-európai országoknak járó támogatások jelentős része egyébként is visszacsorog a nyugati gazdaságokba, megrendelések formájában. Erőt adhat a tárgyalások során a visegrádi négyek együttműködése, amely nem csak a migrációs kérdésekben, hanem a költségvetési ügyekben is erős. Egy biztos: érdekeink érvényesítésében a magyar kormány elmegy a falig.

Nem mellékes körülmény, hogy a büdzsé elfogadásához teljes konszenzus kell az Euró­pai Tanácsban. Lehetséges ez egyáltalán?

Bármely tagország vétózhat, így nehéz megmondani, mikorra születik meg a végleges megegyezés. Jó lenne, ha minél hamarabb megszületne a megállapodás, de ennél is fontosabb, hogy jó megállapodás szülessen, amely érvényesíti Magyarország szempontjait is.

Mi lesz a sokat emlegetett, úgynevezett jogállamisági mechanizmussal?

Ez a kérdés összefügg a költségvetési ügyekkel is. Mindig van egy hivatkozási alap arra, hogy miért szeretnének forrásokat elvenni a régiónktól. Ez most éppen jogállamisági köntösben jelentkezik. Egyébként nyitottak vagyunk, bármely kérdést megvitatunk bárkivel, már csak azért is, mert a konfliktusos ügyek túlnyomó részét az Európai Bizottsággal már lezártuk. Ami maradt, nem más, mint politikai boszorkányüldözés. Ezt látjuk most is, igaz, egyre kisebb a hírértéke.

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 39 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
BossN
2020. február 11. 07:51
"a kelet-európai országoknak járó támogatások visszacsorognak a nyugati gazdaságokba, megrendelések formájában" Kelet-európai gyarmatokat kellett volna írni....
BőröndÖdön
2020. február 11. 07:24
Egy állampártnak semmi keresnivalója a Néppártban...
olajfa1
2020. február 10. 17:55
Sajnos a Néppárt azaz az EPP már nem válasz út elött áll... hanem mögötte! Az EPP már választott! Az EPP a liberálbaloldali neokommunista háttérhatalom oldalára állt! No és most Magyarországot is erre az útra szeretné kényszeríteni! Remélem mi nem megyünk vissza megint oda ahonnan jöttünk!
Leakis
2020. február 10. 15:20
A Fidesz egy valódi keresztény Néppárthoz csatlakozott. Mára azonban ezek az értékek háttérbe szorultak. Magyarországot folyamatosan támadja az ellenzék 2010 óta az EU-ban is, és sajnos a néppártiak jó része is megszavazta a hazug Sarghentini jelentést. kezdődött a Tavares jelentéssel, már akkor a jogállamiságot kérték számon tőlünk, pedig csak az volt a probléma, hogy Orbán megadóztatta a bankokat, hogy ne a nép fizesse meg a szoci kormányok gazdasági csődjét. Az IMF-et elküldte, ez megbocsáthatatlan vétek. A magyar ellenzék hazudik, és felmondja a kívánt szövegeket: metoo, demokrácia stb. Gyurcsány meg a tömegbe lövetett azonosítószám nélküli, maszkos valakikkel. Akkor nem visítottak a "demokraták", a jogvédők csak most, amikor nemzeti kormány volt. Orbán részéről hülyeség volt az óriás plakát kampány. Különösen Junckert nem kellett volna támadni. Bár igaz volt, hogy Soros kottájából játszik, de tudni kell a helyünket. Az viszont röhej, hogy Manfred Weber a CEU miatt is szólt, ami neoliberális, tehát ellentétes lenne a néppárti értékekkel. Ráadásul senki sem túrta ki őket. Még néhány szempont: https://jobbraat.blogspot.com/2019/10/1956-idoszeru.html
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!