Riadót fújtak Brüsszelben: rádöbbentek, hogy nagy a baj, és a magyar ötletbe kezdtek el kapaszkodni
Ráébredtek arra, hogy Európa nehezen tart lépést az Egyesült Államokkal és Kínával.
Tudja, hogy az ő elképzelt világához soha senki nem adna többséget. Ezért sunnyog, sumákol, vonzza pénzével hatáskörébe az uniós kormányokat, az EU döntéshozóit.
„Hogy ez a valóságban is így legyen, ezért állhatott elő Soros most Davosban azzal, hogy az Open Society University Network nevű egyetem egy globális platformot jelent majd a tanulásra és tanításra, aláhúzva, hogy az egyetemet a CEU-val és a Bard College-dzsal partnerségben indítják el. Minderre 1 milliárd dollárt szán a milliárdos, ami több, mint 300 milliárd forint. (A nagyságrend érzékeltetésére: a 4-es metró került 440 milliárdba, amelyből 140 milliárd forint a Gyurcsány-Demszky érában szőrén-szálán eltűnt. Persze csak a többség szeme elől.)
»A hosszú távú stratégiánk szerint a legnagyobb reményünk a minőségi oktatásban van, különösen abban a fajta edukációban, amely az önálló, kritikus gondolkodást és az akadémiai szabadságot támogatja« – mondta továbbá Soros Davosban, aki szemlátomást már nem villámháborúval tervezi lerohanni az ellenfelet. S ez igazi jó hír számunkra, miután az Orbán Viktor által fémjelzett nemzetállami politika eleddig túlzottan nagy falatnak bizonyul a liberális globalisták érdekeit szolgáló Soros György és csatlósai számára. Úgy is fogalmazhatunk, hogy – hála a magyar kormányfőnek – a hazugság a valósággal nemzetközi szinten sem tud mit kezdeni.
Soros György ugyanis úgy akar föllépdelni a nemzetek fölött korlátlan irányítási jogot biztosító varázslatos világ tetejére, hogy ezt senkinek nem köti az orrára. Legalábbis nyilvánosan nem. Ahhoz ugyanis választások kellenének, olyan demokratikus háttér, amely révén a nép, a plebs, a többség szavazáson nyilvánítja ki, hogy akar-e olyan világban élni, amilyet Sorosék neki szánnak. Erre mondja Soros – idézve egy klasszikust – hogy »lószart, mama!« Tudja ugyanis, hogy az ő elképzelt világához soha senki nem adna többséget. Ezért sunnyog, sumákol, vonzza pénzével hatáskörébe az uniós kormányokat, az Európai Unió döntéshozóit, hogy – milliárdjaiért cserébe – társadalmi felhatalmazás nélkül mégis úgy döntsenek, ahogy ő szeretné.
Ha valami, akkor ez az igazi demokráciadeficit, a jogállam égbekiáltó hiánya, amire Franz Timmermans Európai Bizottság-i alelnökkel az élen egyelőre még sokan hajlanak. Mégis azt a magyar kormányt vegzálják demokrácia- és jogállamdeficittel, amely háromszor kétharmaddal, senki máshoz nem fogható erősségű demokratikus felhatalmazás alapján a legteljesebb mértékben tesz eleget a jogállami kritériumoknak.”