Ez a Brüsszel leckézteti Budapestet? Komolyan?
Nem Didier Reynders az első uniós bürokrata, aki azután keveredett korrupciós botrányba, hogy bőszen kritizálta Magyarországot. A híres lebukások azonban csak a jéghegy csúcsát jelentik.
Még egy hotel Mészáros Lőrincnek? Miért is ne? Tán jobb volt, amikor a külföldiek rabolták szét az országot Hornék idején? És kész, ennyike.
„Kezdjük ott, hogy Magyarországon április 8-án megszűnt az állami korrupció. Hiszen mi is az állami korrupció egyik legfontosabb ismérve? Hogy következménye van. Volt következménye? Nem volt, sőt, a Fidesz minden idők legerősebb választási felhatalmazását gyűjtötte be. Mészáros Lőrinc? Orbán veje? Meg a többiek… Számított? Nem számított. Rákoppintottak a választók a hatalom orrára? Dehogy. Pont fordítva. Vagyis intézményesített korrupció nincs, át kell írni a szócikket az értelmező szótárakban a »nemzeti tőkésosztály megteremtése az európai források irányított elosztásával«-ra.
Sőt! Az új, nemzeti tőkésosztály megteremtését a választók jelentős köre pozitív folyamatként éli meg. Örülnek neki a népek. Még egy hotel Mészáros Lőrincnek? Miért is ne? Tán jobb volt, amikor a külföldiek rabolták szét az országot Hornék idején? És kész, ennyike. (…)
És akkor mindezek dacára a kormány mégis titkolózik. Bele se merek gondolni, hogy mi lehet abban a jelentésben, amit a Magyar Állami Korrupciómentes Köztársaságban nem lehet röhögve nyilvánosságra hozni. Márpedig a Népszava arról írt ma: csak Magyarország és Fehéroroszország nem járult hozzá, hogy az Európa Tanács korrupcióellenes intézménye közzétegye az útmutatásainak végrehajtásáról készült országértékelést. Amit a Korrupcióellenes Államok Csoportjának főtitkára, Gianluca Esposito a lapnak nagyon sajnálatosnak nevezett.”