A Fidesz-szavazó védelmében

2018. április 14. 21:17

A professzionalizmus a látszólagos kormányzati sikerekkel együtt nem a Fidesz ellen, hanem mellette szól, mert erőt sugároz.

2018. április 14. 21:17
Ungváry Krisztián
Index

„Ahhoz képest, hogy a II. és a XII. kerület választóiról a rendszerváltás óta tudható, hogy inkább konzervatív szavazók, sikerült itt a politikai paletta leginkább baloldali jelöltjeit elindítani. Bauer Tamás és Niedermüller Péter ugyan kaptak majdnem 40%-ot, de nem szabad elfelejteni, hogy ennek zömét a szavazók orruk befogásával adták le – a DK ugyanis listán legfeljebb az ötödét kapta annak, mint amit egyéni jelöltje kapott. A jelöltek elutasítására utal egyébként indirekt módon a Kutyapárt kiemelkedően magas eredménye ezekben a választókörzetekben. A viccpárt itt ugyanannyi szavazatot kapott, mint a magát már egy éve tudatosan építő Momentum. Márpedig a Kutyapárt csak ott tűnhetett reális alternatívának, ahol az érintett számára a kormánypárti és az ellenzéki jelöltek egyaránt a vicc kategóriába tartoztak...

A kompromisszumos Fidesz-szavazót természetesen zavarja a korrupció – azonban mindezt a politikai élet velejárójának tekinti. És ebben a véleményében komoly igazság van, ha a »megújult« MSZP és a DK padsoraira nézünk. Mind a mai napig nem lett itt tisztába téve egyetlen korrupciós ügy sem, és az sem véletlen, hogy a felelősségre vonás is teljesen elmaradt. 2010-ig az MSZP és a Fidesz közösen működtette a korrupció rendszerét és egyik sem volt érdekelt a bili utólagos kiborításában. Az az érv, hogy 2010 óta a korrupció összegszerűen jóval nagyobb, lepattan ezekről a választókról, ugyanis a gazdasági konjunktúra miatt ez bocsánatosabb bűnnek tűnik számukra, nem beszélve arról, hogy a Fidesznek nemcsak a politikája, hanem a korrupciója is sokkal professzionálisabb, mint politikai ellenfeléé. A professzionalizmus a látszólagos kormányzati sikerekkel együtt viszont éppenséggel nem a Fidesz ellen, hanem mellette szól, mert erőt sugároz.

A kompromisszumos Fidesz-szavazót természetesen zavarja a jogállam lebontása – azonban az a káosz, amit az egymással megegyezni képtelen ellenzéki pártok produkálnak, legalább ennyire elriasztja.

A kompromisszumos Fidesz-szavazót természetesen zavarják a saját pártjában fellelhető pártállami besúgók és az állambiztonsági múlt feltáratlansága – azonban ránézve Gyurcsány Ferencre vagy az MSZP bármely politikusára még mindig megnyugodhat abban, hogy a másik szennyese sem különb. Elég, ha csak arra gondolunk, hogy Barabás János, az MSZMP KB Agitációs és Propaganda Osztály volt vezetője ma is az MSZP választmányának tagja.

A kompromisszumos Fidesz-szavazók átszavaznának olyan politikai konstrukcióra, amely egyértelmű üzenetet kommunikál, és családpolitika, valamint közmunka elvi kérdésében hasonló elveket vallana, mint amit a Fidesz szóban hirdet – csak éppen ilyet nem találnak.

A kompromisszumos fideszes szavazók átszavaznának olyan pártra is, amely egyértelművé tenné és hitelesen is képviselné, hogy a határzárat fenn kívánja tartani. Erről a kérdésről azonban a baloldalnak nem volt őszinte mondanivalója, amire jó példa, hogy Gyurcsány Ferenc maga bohóckodott még 2015 folyamán a határzár előtt azzal, hogy azt le kell bontani. Leszámítva a Jobbikot, az ellenzéki pártok a határzár építésekor a kormánnyal 180 fokban ellentétes véleményt képviseltek, és egyetlen politikusuk sem mondott annyit, hogy »bocsánat, tévedtem.«”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 70 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
fogas paduc
2018. április 16. 13:01
Az elios ügy kapcsán: az nem igazán korrupció, amikor a legolcsóbb és a legjobb megoldás nyer. Mindazon által a hazai vállalkozó helyzetbe hozása nem unióidegen - legalábbis a franciáktól, németektől nem. Elegyébként nekem van egy talicskám és két ásóm, meg egy csákányom, továbbá ismerem és le tudom vezetni a cosinus tételt. Ki csatlakozik hozzám ? - Induljunk vmi autópályaépítési tenderen!
pemete jakab
2018. április 15. 19:32
"A professzionalizmus a látszólagos kormányzati sikerekkel együtt nem a Fidesz ellen, hanem mellette szól, mert erőt sugároz." A kormány a közepes, illetve az átlagon aluli eredményeket sikerként adja el. Ugyanaz a propaganda, mint a kommunizmus idején. Ráadásul pl. a GDP-növekedés szinte független az ország belső teljesítőképességétől, a multiktól, a külföldi tőkétől, és az EU-s pénzektől függünk elsősorban. Magyarán: a GDP-növekedést pozitívan vajmi kevéssé tudja befolyásolni a politika, negatívan viszont annál inkább. Ha a magyar kormány pozitívan tudná befolyásolni a GDP-t, akkor jelentősen felülmúlnánk a régiós átlagot.
catalina9
2018. április 15. 17:29
óvakodj az Ungváryiktól, még ha ajándékot hoznak is..
eresgé
2018. április 15. 16:11
szomoru amikor egy egyetemi tanar negyvenes eveinek kozepen az elbutulas ilyen szintjen van.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!