Amikor az akkori kormány tagjai a balliberális oldal aljasságait, a médiában őket érő igaztalanságokat elszenvedő egykori politikusok képesek ma odaállni az országot és személy szerint őket is rendre ellehetetlenítők mellé, akkor egy picit tényleg megáll az ember esze. A hiúság, a sértettség sajnos ennyire nagy úr. (A jelenséget részletesen elemeztem a Magyar Idők online-on nemrég megjelent írásomban).
A rendszerváltozás óta tartó, a nemzetközi baloldal által anyagilag (Soros György és szervezetei) is vastagon támogatott hegemónia az elmúlt nyolc évben azonban végre valóban repedezik. A politika pénzzel működik. Ezt is kiválóan felismerte Orbán Viktor, amikor belekezdett a baloldal gazdasági, kulturális, és média-fölényét biztosító források folyamatos apasztásába, és a jobboldal gazdasági hátterének szisztematikus felépítésébe. Ha a puszta személyes gazdagodás érdekelné a Fidesz politikusait, mi sem lett volna egyszerűbb, mint négy évig lopni egy csomót, megbeszélni az ellenzékkel a szabad elvonulást, amire bőven voltak példák korábban, majd eltűnni. (Ki emlékszik már Schamschula Györgyre…)
Orbán Viktor ezzel szemben a baloldal több évtizedes struktúráit roppantja meg fundamentálisan. Egyre nagyobb sikerrel, ráadásul itthon és külföldön is. Lehet, hogy eközben előfordulnak olyan jelenségek, olyan részfolyamatok, amelyeket szívesen elkerülnénk. Ezekkel szemben meg is kell szólalni. Lehet, hogy nem szimpatikus egy-egy szereplő hirtelen gazdagodása – ezek azonban marginális jelentőségűek ahhoz képest, ha civilizációnk és belső rendünk megőrzése a cél. De ahhoz képest is, ha újra a baloldal által mindig is alkalmazott, a rövid távú szavazatszerzésről és a lakosság folyamatos elszegényítéséről szóló húzdmeg-ereszdmeg politikához térnénk vissza.
Piti ügyeket központi kérdéssé tenni, például a Fidesz-kormány állítólagos nő-ellenes politikája (ez egy totális baromság) miatt nem foglalkozni a valódi problémákkal; vélt vagy valós korrupciós ügyek állandó felemlegetésével, a baloldal tematizálásának tökéletesen felülve homokba dugni a fejünket a hazánk és Európa jövőjét valóban fenyegető végzetes veszélyek elől: ezek az önigazolás klasszikus esetei. És persze
kényelmes is a kész válaszokat mantrázni, a hisztériának felülni, ugyanakkor hisztériakeltésnek nevezni a valós problémák megnevezését.
És ha már mantrázás és önigazolás: Paks 2 és az orosz befolyás, illetve az ebbe való kapaszkodás… Itt is érdemes megnézni a valóságot, csak néhány rövid adalék: 1. Gyurcsányék eladták a MOL jelentős részét az oroszoknak. Orbánék visszavették a magyar államnak. A MOL-nak részesedése van az INA-ban. Ezért volt értékes az oroszoknak: kijutás Trieszt felé és az egész Adriára. Hopp, ezt miattunk bukták... 2. Orbán a napokban aláírta az orosz kém meggyilkolását elítélő, kifejezetten orosz- és Putyin-ellenes, közös EU-kormányfői határozatot.
A végtelenségig lehetne sorolni, hogyan hagyják egyébként gondolkodni nagyon is képes emberek magukat megvezetni, önsorsrontó döntéseket hozni és makacsul kitartani ezek mellett. Pedig óriási a lehetőségünk, hogy helyreállítsuk a világ egyensúlyát, a normalitást. Ahol az emberek természetes közegei, a családok, a nemzetek fontosak, de egy jól együttműködő, közös Európában.
Az elmúlt években végre valóban elkezdődött egy új, jobboldali korszak. Folytatódik-e, vagy a rendszerváltás után harmadszor is visszajön az országot már többször tönkrevágó posztkommunista baloldal, immáron karöltve a genderőrült, migránssimogató, liberálfasiszta új-baloldallal... ez a tét. És ha végleg megroppannak a struktúrák, ráadásul a nemzetközi Soros-hálózat is meggyengül, az újabb négy évben tényleg létrejöhet egy tisztességes, sem a posztkommunistákhoz, sem a globalista liberális/libertinus neofasisztákhoz nem kötődő, valóban szociáldemokrata gondolkodású, nemzeti elkötelezettségű baloldali ellenzék, amely akár választást is nyerhet, anélkül, hogy ez megint visszavetné és/vagy a nemzetközi nagyvállalati érdekek karmai közé dobná Magyarországot.
Szóval
nem kell, nem szabad ragaszkodni a hülyeséghez.
Viszont pontosítanom kell, megkövetve mindazokat, akik bevallottan SZDSZ-szavazók voltak 1990-ben, de rájöttek a hibára, arra, hogy át lettek verve, és ma már a Fidesz mellett állnak. Igenis étezik olyan, hogy valaki belássa a tévedéseit. Nem csak megkövetem őket, hanem kifejezetten elismerésemet fejezem ki. Ez valóban az emberi nagyság egyik jele. Józanul gondolkodni, a valóságot látni, utópiák helyett realistának lenni pedig a másik.
De nem is kell patetikusan emberi nagyságról beszélni. Elég ha pusztán jó, felelős döntéseket hozunk, személyes sérelmektől mentesen, de személyes érdekünkben is.
Én a magam részéről szeretném, hogy folytatódjon a gazdaság erősödése, a bérek emelkedése (aminek ütemében jelenleg világelsők vagyunk!), a lakosság és az ország talpra állása; újabb felelőtlen osztogatások, IMF hitelek, majd pedig megszorító csomagok helyett. És nehogy már a határon túli magyarokkal szemben gyűlöletet keltő baloldal akarja megmondani, hogy kik a „jó jobboldaliak”! A hagyományokra építkező, de a saját magát gúzsba kötő dogmáitól megszabadult, korszerű, megújult jobboldal előtt óriási esély áll, amit nem szabad elrontanunk. Így menjünk neki április 8-ának.