Nincs vége: Karácsony Gergely visszaszólt Bochkor Gábornak
A főpolgármester bocsánatkérést vár a rádiós műsorvezetőtől.
Az ellenzék sajátos helyzetét talán nem is lehetne jobban leírni, mint hogy vannak immáron a saját oldal közvéleményének szemében alkalmasnak gondolt miniszterelnök-jelöltjei, de azoknak nincsen alkalmas pártjuk.
„Jelenleg az ellenzéki szövetségi politika kultúrája erősen kétségessé teszi, hogy akár Botka, akár Karácsony közös miniszterelnök-jelölt legyen. A helyzet ugyanakkor annyiban talán jobb (vagy inkább más), mint négy éve, hogy akkor hiába futott versenyt Mesterházy Attila és Bajnai Gordon egy előválasztás nélküli előválasztás során, távolról látszott, hogy egyikük sem lesz alkalmas integrálni az ellenzékiek és bizonytalanok táborát. A fent említetteknek erre nagyobb az esélyük, más miatt indulnak nehéz helyzetből.
Botka miniszterelnök-jelölti kampánya messze láthatatlanabb, mint Mesterházyé vagy Bajnaié volt – amikor ők még csak jelöltjelöltek voltak. Holott tény, hogy Botka meghirdetett egy programot, amely fölött most lehet matematikázni, hogy alaposan kiszámolt-e, elég konkrét-e. Mindenesetre a „Fizessenek a gazdagok!” a szociális válság Magyarországán megfelelő üzenet, csomagolható bele egy miniszterelnök-jelölt, és olyan politikát sugall, amit az MSZP már évek óta kíván képviselni (legalábbis most áll programszinten a legközelebb ahhoz, amit eddig szavakban óhajtott).
Ezt a kampányt nem is az tompítja, hogy Botkát – ahogy várható volt – támadja a habonyizált jobboldali nyilvánosság, hogy Szigetvári Viktor, az Együtt politikusa populizmusként értelmezi a terveit, vagy hogy Gyurcsány Ferenc személyeskedő kritikával illeti Szeged első emberét, hanem az, hogy ez a kampány nem látszik, mintha nem is lenne. (...)
Botka mellett hamarosan Karácsony Gergely is megkezdheti kampányát. Előnye számos: Zuglóban egy sajátos nagykoalícióban egyensúlyoz, 2010-ben kezdődő politikusi pályája előtti tapasztalataiból adódóan feltételezhető, hogy kommunikációs értelemben és politikailag kevésbé megy a falnak. Ugyanakkor amíg Botka mögött van egy szervezet, amely tehetetlenségében is mozog, addig Karácsony pártja a kis pártok kenyerét eszi, és annak ellenére, hogy mind az előválasztás, mind az alapjövedelem a Párbeszéd olyan projektje, amely sokáig a napirenden szerepelt, tudható volt, hogy önmagukban nem lesznek a növekedés katalizátorai.
Karácsonnyal most a Párbeszéd láthatósági mellényt kapott, azaz a választási kampányra ráfordulva a feladat az, hogy a Párbeszéd és Karácsony Gergely egyet jelentsen. Botka hibáiból – így a láthatatlanságából – tanulhat Karácsony kampánya. Más miatt nehéz a helyzete: lényegében ez pártja utolsó esélye arra, hogy megemelje a támogatottságát, és arra, hogy olyan ügyek, amelyeket a Párbeszéd korábban felkarolt és képviselt, most más megvilágításba és valahogy napirendre kerüljenek.”