Hét állítás a CEU ügyről

2017. április 04. 10:13

A CEU nem volt szerves része a magyar oktatási hagyományoknak, a magyar felsőoktatás törzsén külső oltvány.

2017. április 04. 10:13
Máthé Áron
Máthé Áron
Mozgástér

„3. Attól, hogy valaki nem része és nem is kíván része lenni a liberális kánonnak, még nem oroszbarát vagy »putyinista«. A »nyugati« nem egyenlő a liberálissal, még akkor sem, ha a liberális hálózatok mindent megtesznek, hogy ezt elhitessék.

4. A CEU nem volt szerves része a magyar oktatási hagyományoknak, a magyar felsőoktatás törzsén külső oltvány. Ez egyfelől nem minőségi garancia és másfelől nem lesújtó értékítélet. Nem támasztja alá semmi tehát azt az egyébként rossz történelmi emlékeket idéző vélekedést, miszerint »legközelebb egy másik egyetem kerülhet sorra«.

5. A CEU ügye nem egyenlő az erdélyi magyar állami támogatású oktatás ügyével, még csak össze sem hasonlítható. Nem »mi vagyunk Románia Sorosai«, a magyar kisebbség megőrzése nem egyenlő a »nyílt társadalom« nem csak a teljes közösséget, hanem magát az embert is átalakítani célzó törekvéseivel.

6. Az amerikai egyetemi világból rendszeresen érkeznek arra vonatkozó hírek, hogy milyen az oktatók megoszlása politikai hovatartozás szempontjából. A CEU-ról ilyen statisztikát nem tudunk, pedig amerikai egyetem. Érdekes lenne megtudni, hogy ebben az intézményben hány konzervatív oktató működik és hány liberális. Sőt, a kurzusok témái is érdekesek lennének egy ilyen vizsgálat szempontjából, t.i., hogy mely kurzus milyen társadalmi célokat szolgál, vagy akár csak milyen attitűdök átadására alkalmas. Lehet, hogy meglepő eredmények születnének, de az is lehet, hogy messzemenőkig visszaigazolódna a „Soros-fészek” képzete.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 56 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
gatyakorc
2017. április 04. 15:02
"Nem támasztja alá semmi tehát azt az egyébként rossz történelmi emlékeket idéző vélekedést, miszerint »legközelebb egy másik egyetem kerülhet sorra«. Nem hát, mi :-) Máthé azért különösen ostoba 1. mert nem érti, hogyha pusztán politikai ideológiák alapján ki lehet nyírni komplett intézményeket a tudományos életben (kultúrállamban nem), akkor ő veszélyesen fiatal még ahhoz, hogy ne kerüljön egyszer sorra, mint Schmidt embere 2. mivel ő tényleg rezsimtörténész, senki nem fog sírni utána. Ez komolyan azt hiszi, hogy az élete hátralevő cirka negyven-ötven évében 1. most már mindörökre NER lesz 2. és ha NER is lesz, ott Schmidt Mária soha nem lesz kegyvesztett? Mit fogsz csinálni Máthé Áron, ha a főnöknő lesz a következő Spéder vagy Simicska? Azt hiszed, neked nem töreti ki a nyakad Orbán egy fél perc alatt? Azt hiszed te meg Békésmarci nem lesztek a Magyar Időkben lehazaárulózva, ha úgy alakul? Mit csinálsz majd, ha hirtelen neked szűnik meg majd a közalkalmazotti állásod, és kerül fel a neved feketelistákra? Azt hiszed lehetetlen? Azt hiszed nem történhet meg akár jövőre? Azt hát, nézel ki csillogó szemmel a fejedből, hiszen te Jó vagy, ütöd a Rosszakat. Balfasz.
2006erlelo
2017. április 04. 13:13
Újabb ok a liberális ajvékolásra.Egyszerüen nem akarják megérteni, hogy az ő értékrendjükre nincs itt szükség, vigyék a lejárt szavatosságú portékájukat máshova, bárhova, de ne bűzölögjenek, mérgezzenek itt.
zőldsas
2017. április 04. 12:41
Az CEU hallgatói létszáma 1.800 fő ebből magyar 20-25% a többi mindenhonnan jön. Lényeg, hogy pénzük legyen a poén a diplomákba van amerikai és magyar. Az oktatás nyelve angol és nem magyar. Az USA van akiket nem fogad be ezek főleg Afrikai és közel-keleti országokból származnak. A magyar diploma nem kell de az amerikai igen. A magyar állam a hazai diákok tandíjának jelentős néha a teljes költségét fizeti. A többi tiszta bevétel. Ha csak magyar diplomát adnának csak a diákok zöme nem ide jönne. Ez az egész nem jószívűség hanem tiszta üzlet nagy profittal.
Tatulus
2017. április 04. 12:08
Taps a szerzőnek! Jogos a felsorolása, bár a magam részéről a megszüntetése mellett lennék. Csak kérdezném, ez az intézmény, már ha olyan menő, nem tudna világszinten villamos, gépész, építész, stb. mérnököket képezni, szuperinformatikusokat, hiszen Amerika élen jár ezekben. Két kézzel kapkodnának utánuk, sőt a megszüntetésnek a gondolata is halálos bűn lenne! Nem, helyette – holott hazaiból is túltermelés van – bölcsész és közgazdászokból van elegendő, jogászokból is, bár genederizmusból alulképzettek vagyunk. Van még filozófia (foxi-maxi?), kisebbségpolitika, történész, mind olyan, amire van bőséges választék magyar egyetemeken is, lényegesen olcsóbban. Ha hozzátesszük az ideológiai felfogásukat, nyílván a képzés során beleültetik a hallgatókba a saját sorosista elképzeléseiket! Minden végzett csapat egy újabb harci egység a soros-féle szerintem elveit, erőszakosságát tekintve liberálfasiszta haderőben. Pláne, hogy a ballib média folyamatosan felmagasztalja, a világ legjobb egyetemei (ha nem a legjobb) közé sorolja, azaz ezzel a hallgatóit kiemelt szintre emeli, a naiv országokban így kapnak rögtön befolyásoló állásokat! A Csehek észnél voltak – rögtön kivágták őket – mi sajnos idiótább, töketlenebb kormánnyal bírtunk! Most sokkal nehezebb kirúgni őket – szerintem csak bizonyos korlátozásokkal lehet őket sújtani. A sok tüntizőt, tiltakozót egyáltalán nem érdekli a CEU – zömükben azt se tudják, mi az, viszont az Orbán –kormányt utálják, ezért bármilyen kormányellenes tüntetésen részt vesznek! A létszámokból látszik is, hogy nagyjából ennyi ellenzéki bajkeverőt mindig lehet mozgósítani. Az idiótáit az sem érdekli, hogy mennyit ártanak ezzel az országnak! A felelősök azonban az ellenzéki pártok! A Jobbik persze megint sunyít!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!