„Mi kell ahhoz, hogy a Fidesz kétharmad vagy akár az 50 százalék alá szorítása sikerüljön? Mindenek előtt magas részvétel. Mivel a Fidesz szavazói sokkal elkötelezettebbek, mint az ellenzéki választók, így minél többen mennek el szavazni, annál nagyobb az esély arra, hogy az ellenzéki pártok jobban szerepelnek. Egy 70 százalékos részvétel mellett (2002-ben és 2006-ban meg is haladtuk ezt) majdnem biztos lesz, hogy nincs kétharmada a Fidesznek, és nagyon valószínű, hogy az 50 százalékos mandátumtöbbsége sem lesz meg. De persze ez is csak tippelés, hiszen addig még nagyon sok minden alakulhat a magyar politikában.
Tehát az elsődleges feladat, amit nekünk, választóknak meg kell tennünk, hogy kontrollt gyakoroljunka Fidesszel szemben, korlátozzuk a hatalmát és kiüssük az olyan figurákat, mint Polt Péter a pozíciójukból, az az, hogy elmegyünk szavazni, és listán behúzzuk az x-et valamelyik számunkra szimpatikus párt mellé. Lényegében mindegy, melyik mellé.
Az viszont már nagyban csökkenti a Fidesz esélyét, ha minél többen a legerősebb helyi ellenzéki jelölt neve mellé húzzuk az x-et az egyéni szavazólapon, és ezzel még akkor is, ha egy számunkra nem szimpatikus emberre szavazunk, növeljük az esélyt a Fidesz helyi választókerületi vereségére.
Tehát valahogy úgy kell elképzelni, hogy listán behúzzuk az x-et annak a pártnak a neve mellé, amelyik leginkább képviseli azt, amilyen országot szeretnénk, egyéniben pedig a Fidesz ellen, a legerősebb ellenzéki jelöltre szavazunk.
Sőt, ebbe még az is belefér, hogy ha Fidesz-szavazóként nem akarjuk, hogy a Fidesz kikerüljön a hatalomból és visszajöjjenek a komcsik, de nem tetszik nekünk az a mentalitás, ahogy a párt kormányoz, akkor listán leszavazunk rájuk, egyéniben pedig nem szavazunk, vagy átszavazunk az ellenzékre, hogy kontrollt gyakoroljunk a Fidesz kormányzása fölött.”