„Ha Hosszú Katinkának és edző-férjének, Shane Tusupnak a sportág érdeke a legfontosabb amint azt a Gyárfás lemondását követelő közleményeikben mindig hangoztatták, akkor az úszónőnek mostantól erkölcsi kötelessége versenyzőtársaihoz hasonlóan térítésmentesen szerepet vállalni a vizes világbajnokságot népszerűsítő kampányban. Ez ugyanis alapvető érdeke a sportágnak, sőt, sokkal fontosabb, mint az a kérdés, hogy ki a MÚSZ elnöke. Magyar versenyzőként jobban kell integrálódnia a közegbe, az olimpiai bajnokoknak járó kiváltságok megtartása mellett több tisztelettel kell viszonyulnia a csapattársakhoz, mert ez is alapfeltétele az előttünk álló boldog, mosolygós időszaknak és a sportágon belüli nyugalomnak.
Ha tényleg Gyárfás Tamás volt az úszótársadalmon belüli béke akadálya, akkor mostantól Tusupnak tisztelnie kell a magyar edzőkollégákat, együtt kell működnie velük, nem nézheti le őket, Hosszú Katinkának egy asztalhoz kell ülnie Hargitay András szövetségi kapitánnyal, és egyeztetni vele a külön felkészüléséről, vagy legalább tájékoztatni a szakvezetőt arról, hogy mik az elképzelései. A békeidőszakban magától értetődő lenne olyan szakmai összejövetelek szervezése, melyeken Tusup átadja a tudását a magyar kollégáknak, elmondja, milyen módszerekkel kell készülni ahhoz, hogy valaki olyan sikeres legyen, mint Hosszú Katinka. A sportágnak az is érdeke, hogy minél több „Hosszú Katinka” készüljön a világversenyekre, folyamatosan érkezzenek újabb tehetségek a sportágba, akik szállítják az érmeket a szurkolók nagy örömére.
A Hosszú Katinka nevével fémjelzett és felépített Iron Lady brand – benne az önálló úszóklub megalapításával – briliáns. A profit termelése is magas szinten működik. Viszont legalább ennyire fontos az eredeti amerikai mintában – aminek átültetését a magyar viszonyok közé napi szinten tudjuk nyomon követni – a hitelesség. Ennek a próbája most következik. Kíváncsian várjuk az eredményt.”