1956 nem torta

2016. november 05. 09:54

Azt hittük 2006-ban, hogy méltatlansága alulmúlhatatlan az ’56-os évfordulók történetének sorában. Most, 2016-ban azt kell látnunk, hogy pitiáner huzakodások tanúi vagyunk.

2016. november 05. 09:54
Körmendy Zsuzsanna
Magyar Nemzet

„Azt hittük 2006-ban, hogy méltatlansága alulmúlhatatlan az ’56-os évfordulók történetének sorában.

Most, 2016-ban azt kell látnunk, hogy pitiáner huzakodások tanúi vagyunk. Ma arról folyik a szánalmas vita, hogy a plakátokon szereplő kamasz fiú azonos-e azzal a személlyel, akinek a neve az arca mellett szerepel, vagy azon a képen egy köztörvényes látható. És a híres zenész tényleg nekünk írta ’56-os dalát, vagy csak fölmelegítette és átszövegezte a kosárlabdásoknak írt himnuszát? És Nagy Imre az igazi hős, vagy ő csak »szépen halt meg«? (Lehet-e bitófán szépen meghalni?) Jól tudjuk, Nagy Imre kommunista volt, moszkovita, utolsó szavaival a »független szocialista« Magyarországot éltette. De ha ’56-nak nem ő volt is az »igazi« hőse, a hősiességet akkor sem tagadhatjuk meg tőle oly korban, amikor éltek árulók is, Moszkvával egyezkedők, akiknek nem akasztottak kötelet a nyakukba!

1956 nem egy torta, amelyet tetszés szerint szeletelhetünk és osztogathatunk. És nem is foszlós kalács, amelyből ki lehet mazsolázni azt, ami nekünk tetszik, a belét pedig el lehet hajítani. Igenis voltak, akik továbbra is szocializmust akartak, mások meg a hátuk közepére kívánták a szocializmust, mert ’56-ban minden együtt volt, az egész ország benne volt, és ez nem levon ’56 értékéből, hanem hozzáad. Hozzájárul egyetemességéhez.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 36 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
rudolphus
2016. november 07. 01:53
Tisztel Zsuzsa ! Most kéne abbahagyni... Sajnos mindig van alább... Örzöm régi cikkei emlékét...
gonterl
2016. november 06. 17:31
Valaminek a csírája volt, a vita arról szól, hogy minek? Egy eseményről mikor mondjuk azt, hogy forradalom volt, és mikor azt, hogy ellenforradalom? Miért, és mi ellen? http://ktkj.blog.hu/2016/11/06/az_ellentetek_egysege_es_harca
fcsabi
2016. november 05. 21:07
Ejnye Zsuzsa asszony! A régi Nemzetben még jól írt. s Sajnos ez a cikk szánalmasra sikerült. Nehéz lehet megfelelni az új gazdinak.
GV0917
2016. november 05. 19:11
Igenis, voltak olyanok, akik "szocializmust" akartak, míg mások a hátuk közepére kívánták." Például én is. Egy frekventált helyen kialakított Á.G.-ban voltam a középvezetők alighanem legfiatalabbika.A magam 1000 Forintjával.'955-ben. Osztottak prémiumot is! Az Igazgató elvtársnak ettől sokkal több nullával mérték. Nos, ki lett pufajkás? Ő vagy én?Meg akiknél a fegyveres hatalom volt?Például egy Hodosán?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!