Mert, ugye nem elég, hogy kitaláljuk, összerakjuk, becsomagoljuk, hát akkor már egye is meg az a kölyök! Mit sem ér a dolog, ha éppen csak beleharap, majd kidobja a kukába.
Kezdjük az innivalóval. A víz a legjobb szomjoltó! Se a gyerekeknek, se a felnőtteknek nincs szükségük napi szinten cukros itókákra. Lehet ásványvíz, de a csapvíz is tökéletesen megteszi, hiszen Magyarország legnagyobb részén kiváló minőségű víz folyik a csapból.
A kulacsokkal az a baj, hogy elég nehéz tisztán tartani őket. Az is jó, ha néha megveszünk egy-egy erősebbnek tűnő palackos fél literes üdítőt. A gyerek örül és mi is, mert vagy két hétig biztos van üveg. (Azokat is érdemes jól kimosva eltenni, amit úton-útfélen veszünk. Lehetséges, hogy a családot meg kell győzni, hogy nem szabad kidobni, nem az újabb gyűjtőszenvedélyünk áldozata a család. Ha ez sikerült, meg is oldódott a kulacs probléma.)
Na és mi legyen az ennivalóval? Mert vannak alapvetések, ugyebár: legyen egészséges, gyorsan elkészíthető, ne romoljon meg, legyen változatos… A szendvicset hamar megunja a gyerek, pláne, ha minden nap hasonlót csomagolunk. Kell egy kis ötlet, egy kis praktika, és máris változatos lesz a kenyérféle:
Ha nasit is csomagolunk, a „feltételek” (egészséges, változatos…) ugyanazok. Íme néhány egészséges finomság, amit általában meg is esznek a gyerekek:
Az ötletek tárháza határtalan. Láttam anyákat, sőt apákat is, akik mindenféle izgalmas dolgot varázsoltak a dobozokba: állatkákat, űrhajót, és mindezt a harapnivalóból.
+1 Ötlet: nehezebb napokon „csomagolhatunk” üzeneteket is: „Drukkolok neked!”, „Sikerülni fog!”, „Szeretlek!”, vagy valami hasonló biztosan nagy örömet okoz kicsinek, nagynak egyaránt.