Az ez után tisztázandó kérdések a befejezett tettesi elkövetési alakzat megállapításához egyrészt, hogy az ismeretlen feltételezett elkövetők fellépése a Btk. szerinti akadályozásnak (első fordulat), másrészt, hogy fenyegetésnek (második fordulat) minősül-e.
A fent hivatkozottak alapján, vagyis, hogy a csoport tagjai sorfalszerűen elhelyezkedve akadályozták a sértettet jogai gyakorlásában, megvalósítja a bűncselekmény első fordulatát. A bűncselekmény által szankcionálni rendelt tényállása rendeltetésszerű joggyakorlás aktív (fizikai) akadályozása, mely megvalósul egyfelől pusztán a csoport tagjainak lélekszámából, illetve ezen csoport zárt alakzatú elhelyezkedéséből.
Másfelől pedig fennáll a deliktum elkövetési magatartásának második fordulata is, ugyanis a cselekménysorozatból félreérthetetlenül látszik, hogy a sértettet célzatosan a fenyegetés eszközeivel kívánták befolyásolni. A második fordulatot illetően a fenyegetés fogalmát jogalkotó az alábbiak szerint adta meg.
Fenyegetés: eltérő rendelkezés hiányában súlyos hátrány kilátásba helyezése, amely alkalmas arra, hogy a megfenyegetettben komoly félelmet keltsen [Btk. 459. § (1) bekezdés 7. pont]
A jogi fogalmak értelmezésénél a jogalkotói értelmezés minden más értelmezési módszert megelőz, és minden az adott jogszabályt alkalmazó hatóságot köti.
A Btk. kommentárja szerint [Szerk.: Karsai Krisztina, Complex Kiadó Budapest, 2013, 964-965. pp.] a súlyos hátrány kilátásba helyezése objektív kategória, mely feltétlen megvalósul, ha a fenyegetés címzettjében azt a valós benyomást keltik, hogy bűncselekmény áldozata lesz. Amikor valakit egy relatíve szűk térben, tizenöt-húsz jól megtermett, kisportolt testalkatú férfi fenyegető hangnemben – kiindulva a mindennapi, általános élettapasztalatból – többek között ilyen szavakat használ, hogy »Szétbaszlak.« »Mi van, félsz?« (illetve hasonló jellegű, kevésbé emelkedett hangnemű kifejezéseket), ezek reálisan azt az érzetet keltik a sértettben, hogy ő abban a helyzetben, és a fenyegetéssel szoros időbeli, és ok-okozati összefüggésben testi sértés [Btk. 164. § (2) bekezdés, esetleg (3) bekezdés] áldozata lesz. A komoly félelem kiváltására alkalmasságot a fenyegetés címzettjének szubjektív tudatállapota szempontjából is meg kell vizsgálni. A kommentár szerint a megverés kilátásba helyezése súlyos hátránynak minősül. Ha a fenyegetők – akik mind jól megtermett, a köznapi tapasztalat alapján az erőszaktól vissza nem riadó emberek – tíznél is többen vannak, egymás tevékenységéről tudva, fenyegető cselekményeiket szándékegységben követik el, úgy a fenyegetés ténye még egyértelműbben megállapítható.