Nők miatt háborúzni

2015. december 18. 07:46

Lehet arról polemizálni, hogy mi is a dolguk a nőknek az életben, de ne mondja nekem senki, hogy az államnak az a dolga, hogy ilyen eszközökkel rendezze Kovács Ákos – foglalkozására nézve zenész – és egy magáncég jogvitáját.

2015. december 18. 07:46
Pápay György
Magyar Nemzet

„Tegnap napközben Kovács Zoltán kormányszóvivő bejelentette, hogy az állam felbontja a Magyar Telekommal kötött szerződéseit. A tájékoztatás alapján egyértelműnek vehette mindenki, hogy ez az összes szerződésre vonatkozik – köztük arra a háromszázmilliárd forintos stratégiai megállapodásra is, amit az állam még nyáron írt alá a Telekommal.

Később kiderült, a döntés csak az előfizetői szerződéseket érinti – amelyeket el is kezdtek szorgalmasan felmondani a minisztériumok –, de így is meglehetősen unortodox reakcióval van dolgunk. Amiből logikusan következik a klasszikus Deutsch Tamási-i kérdés, még ha szolidabb, polgáribb formában is: mégis ki az a Kovács Ákos?

Mert lehet arról polemizálni, hogy mi is a dolguk a nőknek az életben, de ne mondja nekem senki, hogy az államnak az a dolga, hogy ilyen eszközökkel rendezze Kovács Ákos – foglalkozására nézve zenész – és egy magáncég jogvitáját. Még akkor sem, ha valóban megáll a kettős mérce gyanúja. És akkor sem, ha Ákos ügye nem politikailag légüres térben pattant ki, hanem azt megelőzte Kövér László – foglalkozására nézve közjogi méltóság – emlékezetes fejtegetése a leánygyermekek önmegvalósításának legmagasabb minőségéről. Bizonyára Ákos önmegvalósításának minőségét meg az növeli, ha egy multicég tízmilliókkal támogatja a koncertjeit, de ez nem olyan alkotmányos alapjog, amelynek csorbulása esetén a magyar államnak hadba kellene vonulnia. Mert nem az a dolga. Az érintettet idézve: én így érzem.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 115 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Vezetéknév Utónév
2015. december 19. 01:01
@redgreg Téves az analógiád. A zsidó identitás nem ellentétes a piaci cégek elveivel ill. a magyar alkotmánnyal, a női egyenjogúság tagadása viszont igen. Ákos nézetei nyilvánosságra hozásával megsértette azt a szponzori szerződést, amit a Telekommal kötött. A felmondást effektíve nem is a cég követte el, hanem maga az énekes.
Héja
2015. december 18. 19:37
"Ne mondja nekem senki" - mondja Pápay. Én meg mondom Pápay nevű firkásznak. Az államnak az a dolga, hogy politikai döntéseket hozzon. A Telekomnak nem dolga. Pápay nevű média-segédmunkásnak sem. Simicskának se (lenne) dolga. Pápay örüljön, haq jövő ilyenkor még létezik a Magyar Nemzet,ahol felveheti a baksisát.
mucsay
2015. december 18. 16:42
egyébként meg jól figyeltem, hogy a csicskák vártak egy napot, hogy most mi is a véleményük? a szánkópályán nem volt térerő? (egyébként kitalálhatták volna: vajon a multi vagy a kormány mellé kell állni? csak a kormány mellé ne, csírácskák!)
Ready2
2015. december 18. 15:27
Ez se fogja fel... Itt nem arrol van szo, hogy Kovacs Akos, Kis Jozska-Pista vagy akarki osszeszolalkozott az uzleti partnerevel. Itt arrol van szo, hogy egy Multi megprobal nepet nevelni, ra akarja eroltetni a velemenyet egy orszagra, hogy lam-lam ennyire elfogadhatatlan az amit ti gondoltok, hogy erre ramehet a szerzodesetek, a munkatok, az eletetek. Szoval nehogy mast merjetek gondolni, mert jon a terror. A kormany viszont figyelmezteti a Multit, hogy ketton all a vasar, mas is tud am gazdasagi eszkozoket bevetni nevelesi celzattal...
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!