„A jövőt illetően, tekintettel a Kína–KKE-együttműködés gyors fejlődésére, és különösképp arra, hogy Kína és Magyarország fejlesztési stratégiáik mélyebb összekapcsolásán és az »egy övezet, egy út« közös előmozdításán dolgoznak, a kínai–magyar kapcsolatok új, fontos lehetőségek előtt állnak. A két oldal közti magas szintű párbeszéd tovább folytatódik, és tovább mélyítik a barátságot és a kölcsönös bizalmat. A két ország vezetői közötti megállapodások végrehajtásán dolgoznak, és szilárdan előmozdítják a Budapest–Belgrád-vasútvonal, valamint egyéb együttműködési projektek akadálymentes megvalósítását. A két fél a kölcsönös előnyösség alapján erősíti a termelési kapacitások terén való együttműködést, bővíti a kétirányú befektetéseket, előmozdítja az együttműködést a magyar agrártermékek exportjának engedélyeztetési eljárására vonatkozóan, és még több jó minőségű magyar agrártermék Kínába való exportját szorgalmazza.
A felek mélyítik a pénzügyi együttműködést, hogy a kínai–magyar és a Kína–KKE- együttműködés bővítéséhez pénzügyi támogatást nyújtsanak. Fontos lehetőségként tekintenek arra, hogy a Kínai Turisztikai Hivatal Budapesten regionális irodát nyit, és mélyítik a kínai–magyar és a Kína–KKE turisztikai együttműködést. Kihasználják a kulturális, oktatási, tudományos-technológiai, sport és egyéb területekben rejlő együttműködési lehetőségeket, mélyítik a kulturális párbeszédet, és bővítik az együttműködés tartalmát.
Kína a világ legnagyobb fejlődési kilátásokkal rendelkező országai közé tartozik, a világgazdaság stabil növekedésének fontos hajtóereje. Kína jelenleg a gazdasági és társadalmi fejlődés tizenharmadik ötéves tervének megalkotásán dolgozik, amelynek célja, hogy 2020-ra teljes körűen kiépüljön a szerény jóléti társadalom, és amely az innováció, az összehangolt, környezetbarát, nyitott és közös fejlődés előmozdítását hangsúlyozza, ami Magyarországnak, és a világ többi országának még nagyobb piacot biztosít.”