A multikulturalizmus tényleg halott?

2015. október 05. 12:50

Végezetül Magyarországon szükségesnek látszik a multikulturalizmus ideológiájával kapcsolatos nagyon általános félreértés eloszlatása. Az ideológia az itthoni általános hiedelemmel szemben nem liberális alapokon nyugszik.

2015. október 05. 12:50
Szent-Iványi István
hvg.hu

Nem vitatom el, hogy a multikulturalizmus ideológiája is valami hasonlót szeretett volna elérni, de a gyakorlata ezzel éppen ellentétes következményekkel járt. Itt Európában a multikulturalizmus ideológiájának búcsút kell intenünk azért, hogy a multikulturális társadalmak békés és sikeres integrációja megvalósulhasson. Ez pedig csak úgy lehetséges, ha a befogadó ország értékrendjét, jogrendjét annak minden polgára tiszteletben tartja és az adott ország identitását elfogadja, magáévá teszi. Ezt az elvárást kell közvetítenie az állam intézményeinek, ezt kell erősítenie a jogrendnek és a végrehajtás szerveinek is.

Végezetül Magyarországon szükségesnek látszik a multikulturalizmus ideológiájával kapcsolatos nagyon általános félreértés eloszlatása. Az ideológia az itthoni általános hiedelemmel szemben nem liberális alapokon nyugszik. Alapvetően ellentétes a liberálisok felfogásával, akik az egyén szabadságát és önrendelkezését állítják középpontba, míg a multikulturalizmus idelógusai a közösségnek és a tradiciónak adnak elsőbbséget. Gyakran még akkor is, amikor ez konfliktusba kerül az egyén alapvető jogaival. Ez különösen tetten érhető abban az elnéző, megengedő magatartásban, ahogy az egyes közösségeken belül a női jogok megsértéséhez, vagy éppen a szólásszabadság univerzális jogának korlátozásához viszonyulnak a multikulturalisták.

A liberálisok az egyén és közösség konfliktusában alapvetően az individuum oldalára állnak és nem fogadják el az egyén univerzális jogainak korlátozását a közösség sajátos hagyományaira, vagy bármely vallás előírásaira való hivatkozással. Ugyanez vonatkozik a modern Európa értékrendjének védelmére, az alapvető szabadságjogok (mint például szólás- és sajtószabadság) érvényesülésére is. A liberálisok ezen a téren sem fogadnak el semmiféle kompromisszumot.

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 59 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Nielsen
2015. október 06. 00:42
Nekem csak ennyi hozzáfűznivalóm lenne ennek a rabmadárnak az epeömléséhez: https://www.youtube.com/watch?v=ASQUzouMYEM
lynx
2015. október 05. 20:22
A liberálisok mossák kezüket. Tényleg, akkor Pilátus is liberális volt?
Akitlosz
2015. október 05. 19:46
"A liberálisok az egyén és közösség konfliktusában alapvetően az individuum oldalára állnak és nem fogadják el az egyén univerzális jogainak korlátozását a közösség sajátos hagyományaira, vagy bármely vallás előírásaira való hivatkozással." Azaz a liberálisok a bevándorló afrikaiak, ázsiaiak egyéni jogait előbbre valónak tartják a magyarok közösségi jogainál. S éppen ez a baj. Lásd a bölcs római mondást, amely szerint Rómában élj úgy, mint a rómaiak! Nem lett betartva, nem lett megkövetelve, el is bukott a Római Birodalom s vele a római kultúra is. (Gy. k. a "zsidókeresztény" kultúra nem római kultúra, s még csak nem is európai eredetű kultúra, hanem ázsiai.)
Akitlosz
2015. október 05. 19:42
"a multikulturalizmus ideológiájával kapcsolatos nagyon általános félreértés eloszlatása. Az ideológia az itthoni általános hiedelemmel szemben nem liberális alapokon nyugszik." De. "míg a multikulturalizmus idelógusai a közösségnek és a tradiciónak adnak elsőbbséget." Mert ugyan hol is van ilyen közösségi tradíció azaz hagyomány magyarul? SEHOL. Ez új dolog, liberálisok által erőltetve.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!