Figyelmeztetett a szenátor: titokzatos drónok repkednek New Jersey felett
Egyelőre nincs bizonyíték arra, hogy a bejelentett drónészlelések nemzetbiztonsági vagy közbiztonsági fenyegetést jelentenének.
A tagállamoknak csak 2018-ra kell elkészíteniük a tervet, amelyben bemutatják a kibocsátás csökkentés megvalósításának konkrét lépéseit.
„Az elnök által bejelentett szabályozás értelmében az Egyesült Államokban működő, áramtermelésre használt széntüzelésű erőműveknek 2030-ra, a 2005-ös szinthez képest 32%-kal kell csökkenteniük az üvegházhatást okozó szén-dioxid kibocsátásukat. Az amerikai fosszilis energiát használó (leginkább széntüzelésű) erőművek a felelősek az Egyesült Államok szén-dioxid kibocsátásának körülbelül harmadáért. Emiatt ma az Egyesült Államok Kína után a világ második legnagyobb szén-dioxid kibocsátó országa!
Az elnöki bejelentés körülbelül 1600 erőművet érint. Ezek közül 600 széntüzelésű, és sok közülük közel 50 éves. Az új szabályozás azon tagállamoktól kíván igazán komoly áldozatot, ahol az ilyen erőművek nagy számban találhatók.
A 32%-os kibocsátás szövetségi szinten értendő. A program megvalósításért felelős Környezetvédelmi Ügynökség minden tagállamra külön kibocsátás-csökkentési értéket határoz meg, az adott tagállam energiamixének megfelelően.
A kibocsátás-csökkentés elérése érdekében a tagállamok és az erőműveket üzemeltető energetikai vállalatok több típusú intézkedést tehetnek: a technológiailag elavult széntüzelésű erőművekről kevésbé szennyező gáztüzelésű erőművekre állnak át, vagy növelik a megújuló energiát termelő kapacitások arányát. Természetesen élhetnek azzal a lehetőséggel, hogy a lakosság körében történő felvilágosító kampányokat folytassanak a fogyasztás csökkentése érdekében.
A bejelentést az ellenzők természetesen felháborodással fogadták. Az energiapolitika változatlanságában érdekelt tagállamok és energiaszolgáltatók, mint ígérték, mindent megtesznek annak érdekében, hogy jogi útra terelve a kérdést, meghiúsítsák az új szabályozást. Ahogy várható volt, a republikánus elnökjelöltek is nemtetszésüknek adtak hangot az új szabályozással kapcsolatban. Jeb Bush és Marco Rubio is a már bevált Mitch McConnell-i receptet alkalmazva, az szabályozás miatt fellépő energiadrágulásra figyelmeztetett.”