Drága barátaim, megint házhoz megyek a pofonért
Én nem akarok egy pukkancs, sértett, nárcisztikus, hazudozós, bosszúálló, populista elnököt.
Az előválasztás legnagyobb kérdése az, hogy az apátiában vergődő baloldali ellenzék valóban ki tud-e nyitni új szereplők és választók irányába kapukat, vagy csak a jelenlegi bázisának egy részét tudja aktivizálni?
„Tóth Csaba a Republikon igazgatója mutatta be az ötletet, ami szerint az amerikai caucus gyűlések mintájára lenne a szavazás a regisztrált támogatóknak az EVK jelöltekre és a miniszterelnök jelöltekre. A párton kívüliek számára is ugyanúgy nyitott az előválasztási küzdelem. Kérdés, hogy hány olyan figura van, mint Kész Zoltán, és közülük is mennyien közösködnének a jelenlegi baloldallal? Egy közös értékvállalásról szól nyilatkozat lehet a garanciája annak, hogy nem a teljes politikai spektrumból jönnének a jelöltek, hanem egy minimális közös értékalapon állnának. Ezen öndefinícióban Tóth szerint sokat segít Orbán rendszere. (...)
Az előválasztás legnagyobb kérdése az, hogy az apátiában vergődő baloldali ellenzék valóban ki tud-e nyitni új szereplők és választók irányába kapukat, vagy csak a jelenlegi bázisának egy részét tudja aktivizálni? Egyik esetben lehet egy sokszínű kormánytöbbsége, a másik esetben ismét ellenzékbe szorul, csak újraosztja a gyenge lapokat egymás között. Ha az előválasztás a meglévő baloldal vezető ereje címért való küzdelem lesz csupán, akkor nincs kétségem, hogy az nyer, akinek a legtöbb mozgósítható embere van, és a leghangosabban tudja harsogni az Orbántakarodj!-ot? Jelesül Gyurcsány Ferenc. Ami a Fidesznek egy lottóötös. Ha pedig nem lesz előválasztás, akkor marad a lassú agónia, ami mindegyik jelenlegi baloldali párt vezetésének a ki nem mondott érdeke.”