Az már nem újdonság, hogy a 444-nél kábé az ötvenes évek Ludas Matyija színvonalával és tájékozottságával írnak az egyházakról, de Markoferko, ma reggel különösen erőset ment!
„Dolgoztatás”? Hol itt a kötelező robot rémképe? Arról van szó, hogy a katolikus egyház a bérelt földjein _munkalehetőséget biztosít_ embereknek. Aki vállalja a munkát, munkatapasztalathoz, némi mezőgazdasági tudáshoz jut; a parlagon heverő földeket megművelik, és némi növénytermelés mozgásba hozza a helyi gazdaságot.
„Költöztetés”? Miközben arról van szó, hogy az egyház épít házakat a legelmaradottabb térségben élő legelesettebb embereknek. Nyilván nem a püspöki fogdmegek fogják áthurcolni a putrijukhoz ragaszkodó polgárokat a kényszerlakóhelyre.
A lesajnált szalmaházak kapcsán meg érdemes lenne utánaolvasni a témának, megkérdezni róla szakértőket, építészeket. Tessék, pár link a BBC
tudomány rovatától a
Guardiantől a magyar
szalmahaz.hu-ig. Klímabarátság, ökobarátság, fenntarthatóság-barátság, szinte egy mozgalom ez Kanadától Skandinávián át a Benelux-államokig, Nagy-Britanniáig. Valóban nagyon középkorias-reakciós-balkáni cucc!
A fenti képen egy szalmaház belseje látható. Durván lealacsonyító lehet egy ilyenben lakni, ja.
Bónusz: a 444 maga számol be rendszeresen Beer Miklós püspök sokak szerint szokatlan kijelentéseiről,
például erről is. Micsoda középkori, urizáló csahos csuhás! „Az interjúban beszélt a gazdasági bevándorlás most felkapott témájával is. A kormányzat mereven elutasító álláspontjával szemben ő úgy véli, hogy a 21. századi népvándorlás megállíthatatlan, azaz »együtt kell élni […] megtanulni együtt élni, ez a mi keresztény gondolkodásunkból kell, hogy fakadjon. Mindenki testvér, ennek az elfogadásához fel kell nőni, s nehéz az előítéleteket feloldani«. Ugyanígy együtt kell élni a cigányokkal is. »Megérteni őket, felfedezni a kultúrájukat, az értékeiket, nincs jogunk rájuk eröltetni a kultúránkat« – mondja. Bár szerinte is nehéz feloldani a gyűlöletet. Beer szerint fontos volna például a szociális felelősségvállalás. Ő maga például mozgalmat indított a rászoruló családok megsegítésére, saját fizetésének kétharmadát osztja szét rászorulók között.”