Miért nem szabad tisztelni senki vallási érzékenységét?

2015. január 10. 14:15

A vallások kifigurázása nem norma, sőt nem is feltétlenül „jó dolog” a szó polgári értelmében. De annál fontosabb, hogy bárki szabadon megtehesse.

2015. január 10. 14:15
Szily László
Szily László
Cink

„Van egy csomó ember, aki tényleg tiszta jóindulatból mondja, hogy »no de gyerekek, ha egyszer ennyire felizgatja őket, ha lerajzolják Mohamedet, akkkor mi lenne, ha visszafognánk magunkat és nem rajzolnánk le Mohamedet. Olyan nagy dolog ez«? Ők gondoljanak bele, hogy hová vezet az ilyesmi. Ha egy érzékenységnek engedsz, akkor legközelebb egy másiknak is engedned kell, és a vége az, hogy a lányod nem mehet ki egyedül az utcára. Eleve, honnan tudhatod, hogy egy állítólagos kulturális vagy vallási érzékenység nem valamilyen konkrét politikai csoport érdekét szolgálja? A Charlie Hebdo mészárosai a Próféta nevében gyilkoltak, miközben alkoholt ittak, nőik voltak, és pont úgy nem tartották be a Próféta parancsait, mint te vagy én.

Mindez nem azt jelenti, hogy a felvilágosult, modern európai ember ismérve, hogy a reggelt a keresztre hugyozással indítja, ebédre marhasültet eszik Ganésa szobra előtt, és munka után az első dolga egy jó kis Mohamed-buzizás. Nem véletlen, hogy a Charlie Hebdo sem sok milliós példányszámú néplap, hanem rétegmagazin. Én a piarista gimnáziumba jártam, minden okom és lehetőségem megvan egyház- és vallásgyalázónak lenni, a szabadidőmben mégis inkább nézegetek halfárasztós videókat, mint az Atyát fenékbe szexuáló Fiúról készült rajzokat. 

A vallások kifigurázása nem norma, sőt nem is feltétlenül »jó dolog« a szó polgári értelmében. De annál fontosabb, hogy bárki szabadon megtehesse. És hogy ilyenkor senkinek se juthasson eszébe a legsötétebb középkori módon, erőszakkal reagálni.

Azoknak, akik azon hápognak, hogy hová vezet, ha bármit lehet, és nincs erkölcsi gát, egyszerűen érdemes rápillantaniuk a valóságra. Ahol érvényesül a felvilágosult szólásszabadság, sehol sem szabadult el a pokol. Ellenkezőleg: bár elvileg akármelyik lap közölhetne képeket a seggbeháromszögvonalzózott Jézus Krisztusról, mégsem teszi ezt, csak a sajtótermékek elenyésző, szinte kimutathatatlan töredéke.

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 131 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
1000bocs
2015. január 11. 18:32
Most arról beszélünk, hogy az iszlamistákról lehet tudni milyenek, de egy felvilágosult europeer franciával szemben esetleg lehetnének magasabb elvárásaink. Ami elől rendre elegánsan kitérsz, és jössz itt azzal az ördögi iszlamista falra festésével. Vagy Charlie-t felmenti tettei alól az, hogy milyenek az iszlamisták?
justiceforhungary
2015. január 11. 14:08
''A vallások kifigurázása nem norma, sőt nem is feltétlenül „jó dolog” a szó polgári értelmében. De annál fontosabb, hogy bárki szabadon megtehesse.'' hülye parasztja !
csend
2015. január 11. 12:09
Intoleranciára intolerancia a válasz. Toleranciára tolerancia.
1120
2015. január 11. 11:52
"A vallások kifigurázása nem norma, sőt nem is feltétlenül „jó dolog” a szó polgári értelmében. De annál fontosabb, hogy bárki szabadon megtehesse." VALÓBAN?! Akkor talán idéznék (találd ki, te egysejtű, hogy miből): "A szabadság annyit jelent, hogy mindent szabad, ami másnak nem árt."
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!