Sumákolnak

2014. november 06. 19:26

Van úgy, hogy valamilyen ügyben kicsúszik az ember lába alól a talaj és akkor, hogy mentse a menthetőt, elkezd sumákolni. Valami ilyesmi történik most is adóügyekben.

2014. november 06. 19:26
Somfai Péter
Népszava

„Van úgy, hogy valamilyen ügyben kicsúszik az ember lába alól a talaj és akkor, hogy mentse a menthetőt, elkezd sumákolni. Valami ilyesmi történik most is adóügyekben. A netadó ötlete olyan banánhéj volt, amin elcsúszott a kormányzat, és az első felháborodásokra nem azt mondta, hogy ok, beszéljük meg, hanem sumákolni kezdett: nem is a használók, meg nem is úgy fizetik, és egyébként sem az, aminek látszik… Ha kiesik egy csavar a gépezetből, lötyögni kezd az egész szerkezet. Most az adótörvények »vitája« hátterében is ezt érezni. Azt rebesgetik, hogy az illetékesek fontolgatják az adóprés többi elemének újragondolását is.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 15 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Alarik
2014. november 06. 22:38
Jól van Somfai. Ez a cikk pont jó lesz a szennylapba, ahová írtad. Semmi értelme, de ez nem baj. Írjál még ilyeneket, ellenzékben, életfogytig.
pemetecukor
2014. november 06. 22:04
A mai Népszava első oldali vastagon szedett fő címe:"MEGBUKOTT A KORMÁNY" /pedig nincs is ápr.1/ az ilyen és hasonló "tények" függvényében kell értékelni a beltartalmat is függetlenül a cikkeket jegyzőktől, vagy tényleg megbukott a kormány és lemaradtam valamiről????
Agricola
2014. november 06. 20:53
Somfai sumák dumája: "az illetékesek fontolgatják az adóprés többi elemének újragondolását is.” Nem olyan sötét az adózás helyzete, ahogyan azt Somfai sumák dumája lefesti! Ha nálunk adóprés van, akkor mi van az EU-ban, mi van mondjuk Dániában, Svédországban, Belgiumban? A magyar adóterhelés a tizenegyedik legmagasabb az Európai Unióban. Az Eurostat adatai alapján készített európai bizottsági jelentés 2010-es adatokra hivatkozva azt írja, a magyar összadószint a GDP 37,7 százalékára rúg (a társadalombiztosítási járulékokat is beleszámítva), tehát a Magyarországon megtermelt bruttó hazai jövedelem (GDP) 37,7 százalékának megfelelő adó- és járulékbevétel érkezik az állami és a helyi költségvetésekbe minden évben. Ez a szint némiképp az uniós átlag (38,4%) alatt van, amelyen belül azonban jelentős szélsőségek figyelhetők meg a tagállamok között. Dániában például a megtermelt GDP 47,6 százalékát gyűjti vissza az állam adók formájában, míg ez az arány Svédországban 45,8, Belgiumban pedig 43,9 százalék. A 37,7 százalék viszont jelentős – abban az évben az EU-ban a legnagyobb mértékű – csökkenésként értelmezhető, 2009-ben ugyanis még a GDP 40,1 százalékát tette ki a teljes adóterhelés.
USsange
2014. november 06. 20:20
Ostoba beszéd...
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!