Riadót fújtak Brüsszelben: rádöbbentek, hogy nagy a baj, és a magyar ötletbe kezdtek el kapaszkodni
Ráébredtek arra, hogy Európa nehezen tart lépést az Egyesült Államokkal és Kínával.
Ustream, Prezi. Ez csak két nagyon konkrét példa arra, hogy miben is rejlene egy gazdasági kitörési lehetőség akár Magyarországnak is, és mi az, amivel teljesen ellentétes a kormány legújabb ötlete.
„Ez csak két nagyon konkrét példa arra, hogy miben is rejlene egy gazdasági kitörési lehetőség akár Magyarországnak is, és mi az, amivel teljesen ellentétes a kormány legújabb ötlete, a forgalomalapú internetadó. Gyakorlatilag biztosak lehetünk benne, hogy egy ilyen új adónem, nem csak a »zembereknek« jelent rezsinövekedést, hanem pusztító mértékű, igazából felmérhetetlen, de biztosan nagyobb mértékű gazdasági kárral jár, mint amennyi zsebpénz bevételt jelent a jelenlegi kormánynak az ebből befolyó, várhatóan később más területre költendő »extraprofit«.
Jelen cikket egy Balaton közeli településről írom, az egyetlen elérhető internet előfizetés egy nagyobb szolgáltató 250kbit/s-re limitált alternatív csomagja (ennyit tud a hálózat), valamint a mobilszolgáltatók frekvenciavásárlása után most már stabillá vált EDGE kapcsolat (előtte ez sem volt). A szolgáltatókra kivetett korábbi extra adók eredményezték azt, hogy ez az állapot be lett betonozva sok évre. A magyarországi internetes infrastruktúra relatív fejletlensége és egyértelműen túl magas lakossági és üzleti ára már eddig is jelentős visszafogó erőt jelentett a magyar IT piac fejlődésében, egy ilyen adó, még az állítólag tervezett limittel is újabb csapás egy egész szektorra, mely a világ fejlett országaiban a húzóágazatok közé tartozik, illetve mindenki szeretné, hogy oda tartozzon, úgy tűnik, minket kivéve. Ez Magyarország, 2014. Ez pedig Finnország, 4 éve, és erről a 4 napos hírről se feledkezzünk meg. Ja és erről sem, bár lehet, hogy ő csak a biztonságos adózás körülményeinek megteremtésére gondolt, pedig erősen választásiígéret-szaga volt a dolognak.”