„Ennek még akkor is ellen kellene állnunk, ha a KEHI ellenőrzési jogosítványait a jog szerint nem vitatnánk, hiszen ebben az esetben a hatásköreinek visszaélésszerű alkalmazásáról lenne szó.
Mi azonban arról is meg vagyunk győződve, hogy e konkrét ellenőrzésre a KEHI nem jogosult, az ellenőrzés jogalapjával kapcsolatos kétségeinket el is juttattuk a Hivatalnak. Adatigénylésben pedig a vizsgálatnak a részletei, többek között a költségei felől érdeklődtünk. A KEHI-nek nem, de a nyilvánosságnak készséggel beszámolunk a norvég alapból finanszírozott programjainkról, mert a hitelességünk mindennél fontosabb számunkra.
Nincs takargatnivalónk: a pályázatokkal kapcsolatos teljes dokumentációt feltöltöttük a honlapunkra, az egész aktát beszkenneltük, ami a Norvég Civil Támogatási Alap pályáztató szervezeteivel folytatott kapcsolattartás során keletkezett dokumentumainkat tartalmazza: a szerződésektől a beszámolókon és a bizonylatokon át a levelezésig bezárólag.
További dokumentumokat töltünk fel a következő napokban. Ezekből bárki ellenőrizheti, hogy elcsaltuk-e a norvég adófizetők pénzét.
A TASZ-nak eddig két pályázata nyert támogatást a norvég alapból: egyszer 2009-ben, egyszer pedig 2013-ban. Az utóbbi program megvalósítása, amely a TASZ szervezetének megerősítéséről és vidéki civil szervezeteknek történő tapasztalat-átadásról szól, még folyamatban van, ezért itt még csak rész-beszámolókat tudtunk nyilvánosságra hozni: a program összefoglalóját, és teljes eddigi dokumentációját (tartalmi és pénzügyi). A TASZ 20 éves működése során felhalmozott tapasztalatok átadása vidéki civil szervezetek számára kétségkívül ijesztő lehet egy olyan kormánynak, amely nem tűri a kritikát.”