„Bulvár nélkül nem létezne a facebook. A bulvár ütött rést az intimitás falán, és tette érdekessé az érdektelent, izgalmassá a banálisat, címlappá a magánügyet. A facebook pedig megteremtette annak a lehetőségét, hogy bárki legyárthassa a maga bulvárlapját a saját mindennapi életéről. Kultúrtörténeti szempontból nézve a bulvár nem más, mint a facebook bevezető kampánya.
Ma már a bulvár referenciát képezve tematizálja tömegek életét, akik számára létszükséglet a napi három-négy selfie meg a kényszeredetten demonstrált boldogság megannyi kelléke: utazási fotók, nevető gyerekek, gyertyafényes vacsorák.
Egyre többen élik az életüket ebben a hazug és sekélyes kirakatban. Ma már a bulvár nem pusztán egy hitvány, ostoba és romlott szórakozás, de tömegek számára életmód, nyelv és értékrend. A bulvár uniformizálja a létezést, és mindent kiírt maga körül, ami bármivel is mélyebb vagy komplexebb, mint egy Oravecz Nóra-idézet vagy egy közeli fotó Mészáros Dóra dekoltázsáról. A bulvár nem pusztán egy nyomorúságos kulturális trend, hanem maga az elállatiasodás.”