Svájci sorompók

2014. február 11. 18:11

Andor László szociális és foglalkoztatási uniós biztosnak mostanában nincsenek nyugodt éjszakái.

2014. február 11. 18:11
Tokár Géza
Új Szó

„A svájci elzárkózás nem új jelenség. Az unión kívüli alpesi ország életszínvonala korábban is sok bevándorlót vonzott, 2008-ban százezerrel lettek többen a nyolcmilliós államban (miközben kilencvenezren el is hagyták az országot, tehát meglehetősen sok az alkalmi munkavállaló). Hasonló népszavazásra sem először került sor, 1996-ban vetődött fel először a szigorúbb szabályozás.

A kvóták főleg az olasz, német, portugál munkavállalókat sújtják, s ha nagyon szigorúan szabják meg azokat, akkor a magyar és szlovák munkaerőt is. Azonban a legnagyobb kihívást az unióra jelenti az intézkedés, nem véletlen a Svájcra zúduló bírálatözön. A svájci példára hivatkozva tovább erősödhetnek azok a hangok, amelyek a gazdag uniós államokban hasonló intézkedéseket követelnek. Andor László szociális és foglalkoztatási uniós biztosnak mostanában nincsenek nyugodt éjszakái.

Nagy-Britanniában már kormánypárti oldalon merült fel és kampánytémává vált az unióból érkező munkavállalók számának korlátozása, főként a bolgárokra és románokra vonatkozó korlátozás megszűnése kapcsán. Amíg a szociális feszültségek nem enyhülnek, sok politikus juthat arra a következtetésre, hogy a szabad munkavállalás korlátozásával próbál pluszpontokat szerezni a választóknál.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 21 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
marós
2014. február 12. 07:45
Az EU irányítására is rátette a kezét az a hatalom amelyik az USA pénzügyeit uralja.
marós
2014. február 12. 07:44
Az EU irányítására is rátette a kezét az a hatalom amelyik az USA pénzügyeit uralja.
ciseaux
2014. február 11. 23:39
Azért van annak egy kis bája, hogy egy demokratikus szuverén ország, most éppen Svájc, mely nem is EU tag, hogyan válik az EU bal-liberális bulldózerének áldozatává, mert merészeltek egy demokratikus népszavazáson dönteni egy csak annak az országnak az állampolgárait érintő kérdésben. Jó lecke kéne legyen nekünk magyaroknak, és mindenkinek aki EU-ról álmodik. Most is megnyilvánul az EU-t irányító háttérhatalom ellentmondást nem tűrő természete. Jut eszembe, 2013-ban kb. 800 ezer német vándorolt ki Németországból, ...mert valami van, de nem az igazi...!
kuwiq
2014. február 11. 20:41
A foglalkoztatásnak Svájcban eddig is voltak korlátai, és a népszavazás sem erről szólt, hanem a bevándorlásról.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!