„2014 első heteiben vagyunk, lassan beindul a magyar és az európai parlamenti kampány. Milyen mérleget vonna röviden a hazai, kormányzó jobboldal és az ellenzéki baloldal elmúlt évekbeli teljesítményéről, tevékenységéről?
A kampány szerintem 2010 óta folyik. Most persze durvulni fog. Ami a mérleget illeti: emberfeletti a teljesítmény. Leráztuk magunkról a túlzotthiány-eljárást, azaz tartósan 3 százalék alatt tartjuk a hiányt. Visszafizettük az IMF-hitelt. E két tényező azt hozza magával, hogy nem kell olyan tanácsokkal foglalkoznunk, hogy csökkentsük a nyugdíjakat vagy a fizetéseket. Kevesebb az államadósságunk, különösen, ha nem forintban számoljuk az egészet. Nő a foglalkoztatottság, csökken a munkanélküliség. Adókedvezmények segítik a fiatalok, a nyugdíj előtt állók foglalkoztatását. Az adózás kevésbé bünteti a munkát, inkább forgalomhoz kötött az elvonás. Jelentősen nőttek a gyermektámogatások. Lekötöttük az uniós támogatásokat, azaz ledolgoztuk azt a hatalmas elmaradást, amit a Gyurcsány-világ ránk hagyott. Példa nélküli módon megállítottuk a megélhetés költségeinek emelkedését, a minimumra csökkent az infláció, csökkent a gáz, a víz, az ára, a szemétszállítás, a távfűtés ára. Nőtt a minimálbér. E mindenkire, a legszegényebbekre is vonatkozó intézkedések mellett elkezdődhetett a középrétegek gyarapodása, ami minden egészséges társadalom lényegéhez tartozik. A szocialisták által gazdagoknak minősített családok terheinek csökkenését az tette lehetővé, hogy a közteherviselésbe bevontuk azokat, akik eddig ebből alig vették ki a részüket: gondolok a bankokra, más nagyvállalkozásokra. Az elszámoltatás kapcsán értékelni kellene, hogy milyen tömegben folynak a korrupció miatti eljárások. Az ítéletek ugyan elhúzódnak, a bíróságok mintha félnének politikusokról ítéletet mondani. Ez baj, de még nagyobb baj lenne, ha a politika beavatkozna a bíróság ügyeibe. Az is ártana, ha valakit megfelelő bizonyítékok nélkül ítélnének el: mártírokat ne adományozzunk a baloldalnak.
A Fidesz-KDNP egységes és szervezett, miközben a baloldali ellenzék épp a 2008-as MSZP-SZDSZ alakjában próbál összefogni. Mit gondol az újra összenövő baloldal állapotáról?
Az ellenzék önmagával foglalkozott, részekre tagolódott, majd egységbe forrott. Egyébként pedig csípőből tüzelt a kormányra, azt is támadták, amit annak idején még ők indítottak el. A szétválás kétségbeesett próbálkozás volt az elpártolt szavazók visszacsábítására. Ám csak a saját tortájukat tudták szeletelni. Amikor megrémültek, hogy a háromból akár kettő is kieshet, összeálltak ismét. Most csuda nagy egység lesz, legalább a felszínen. A választások után vagy szétesnek megint, ha másért nem, hogy öt torokból gyalázzanak minket; vagy Gyurcsány visszaveszi a vezetést. A politikai bűnökért nem bírósági elítélés, hanem a választásokon való leszavazás jár. Az egyesült baloldalnak most 15 százalékos a parlamentbe jutás küszöbe. Ez az ellenzék az ország javára semmit nem tett, és nem volt képes még csak vázolni sem, hogy miért volna érdemes rájuk bízni a kormányzást. A Gyurcsány Ferenc fémjelezte hazai baloldal 2006-2010 között megbukott, mint kormányzó erő; 2010 és 2014 között megbukott, mint ellenzék. Az lenne az igazi elszámoltatás, ha 15 százalékot se kapna meg a választóktól. Itt az alkalom!”