Figyelmeztetett a szenátor: titokzatos drónok repkednek New Jersey felett
Egyelőre nincs bizonyíték arra, hogy a bejelentett drónészlelések nemzetbiztonsági vagy közbiztonsági fenyegetést jelentenének.
Mit csinál a híres amerikai prodjuször, amint Budapestre érkezik? Természetesen állami pénzosztóvá válik, aki szórakoztató közönségfilmeket gyártat közpénzből.
„Amerikában vígjátékokat magánpénzből szoktak készíteni. A prudjuször üzleti vállalkozás formájában készít filmet, ezért arra kényszerül, hogy a bevételekből fedezze a gyártási költségeket, cserébe az Oscar-gálán ő veszi át a díjat, nem az amerikai elnök. Snitt. Mit csinál a híres amerikai prodjuször, amint Budapestre érkezik? Természetesen állami pénzosztóvá válik, aki szórakoztató közönségfilmeket gyártat közpénzből.
Nem meglepő, ha maga a film is hasonló metamorfózison megy keresztül. A kiindulópont a Mi kell a nőnek? című vígjáték lehetett, melyben a macsó Mel Gibson egy véletlen baleset után hallani kezdi a nők gondolatait, melynek hatására lelkes feminista lesz. Mi az alaphelyzet az eredeti filmben? A főszereplő a domináns társadalmi csoportot (férfi) képviseli, mégis ő az, aki átalakul, hogy a gyengébb társadalmi csoporttal (nő) azonosulni tudjon. Kit figuráz ki a film? Az erőst, a többségit, a nyeregben levőt. Mi a film üzenete? Ha alkalmazkodsz a gyengébbhez, boldog lehetsz.
Ugyanez a Coming out-ban: a gyengébb társadalmi csoporthoz (melegek) tartozó főszereplő egy baleset után átalakul, hogy a domináns társadalmi csoporthoz (hetero) tartozókkal azonosulni tudjon. Mi a film üzenete? Ha alkalmazkodsz a többséghez, boldog lehetsz.
Nem homofóbia ez, hanem ösztönös igazodás, uralkodó életérzés, hétköznapi tapasztalat, életvezetési jó tanács. Az erős mindent visz. Ha belegondolunk, a magyar autósok még az iskola előtti zebránál sem állnak meg, nem véletlen, hogy ebben az országban kormánypárti tüntetés is van.”