Horthy Miklós nem példakép

2013. november 03. 11:42

A Horthy szobor felállítása provokáció a 21. századi demokratikus Magyarország, a köztársaság minden értéke ellen.

2013. november 03. 11:42
Együtt 2014
Facebook

„A Horthy-rendszer a parlamentáris demokrácia látszatát fenntartó, de azt kiüresítő tekintélyelvű rezsim: terrorban jött létre, amely már kezdetektől megbontotta a polgári jogegyenlőség elvét. Történelmi felelősség terheli, hiszen tudatosan nyomorban és jogfosztottságban tartotta magyar polgárok millióit, revizionista álmokat kergetve vesztes háborúba vezette az országot.

Kiszolgáltatta több százezer zsidó és zsidónak minősített honfitársunkat a náci haláltáboroknak, a második magyar hadsereg százezernyi katonáját pedig értelmetlenül a doni katasztrófába vezényelte. Mindezt egyetlen demokratikus érzelmű politikus sem tekintheti követendő példának, akár jobboldali, akár baloldali pártot képvisel.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 257 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
vigyor
2013. november 08. 11:15
Uramisten, de unalmas.....basszus, ez csak egy szobor, nem zarándokhely, nem ereklye vagy szakrális központ, egy szimpla mellszobor!
Box Hill
2013. november 04. 10:30
Folyt: (Az elkövetkező hónapokon keresztül továbbmenőkön kívül) Nagyszámú lengyel katonai és polgári személy határozott azonban úgy, hogy Magyarországon marad. A magyar hatóságok rendkívül nagylelküek voltak a katolikus lengyelek iránt, tekintettel a hagyományos barátságra és együttműködésre velük. A zsidó katonáknak szintén megadták a kellő tiszteletet. A lengyel zsidó tisztek és közkatonák zömét Esztergomtól északra, Vámosmikolán helyezték el egy táborban, ahol egészen 1944. október 15-ig, a Szálasi puccsig jó sorsuk volt. „Többnyire a fiatal életerős fiataloknak sikerült Szlovákia felöl Magyarországra kerülni, olyanoknak, akik nem tűrték el azokat a drákói intézkedéseket, amelyeket a németek által Lengyelországban felállított gettókban alkalmaztak. A hivatalos zsidó vezetők vegyes érzelmekkel viseltettek irántuk. ...Újból és újból kijelentették a nagy nyilvánosság előtt, hogy az illegális bevándorlásról nekik nincs tudomásuk és azt a legkevésbé sem támogatják. Nézetük szerint az egész menekültkérdés kizárólag rendőri ügy, amely a hatóságokra tartozik: ’A magyarországi zsidóság sose tartotta kívánatosnak ezt a fajta bevándorlást, és még kevésbé segítette.’ 1941 júniusában, amikor megkezdődött a háború a Szovjetunióval, a probléma egyszeriben akuttá vált. Hónapról hónapra emelkedett a menekülők száma, és sürgetővé vált, hogy az addigiaknál határozottabb intézkedésekkel legyenek úrrá a helyzeten.”
Box Hill
2013. november 04. 10:08
A "Horthy fasizmus" által befogadott idegen menekültek története Braham szerint: Forrás: Randolph L. Braham: A magyar holocaust, első kötet, Gondolat, 1988, 88-89.old. “A legelső (zsidó) menekültek (Magyarországra) Németországból érkeztek, nem sokkal azután, hogy a nürnbergi törvényeket 1935-ben elfogadták. Őket követték már jóval nagyobb számban osztrák zsidók az 1938-as Anschlusst követően, amely a Harmadik Birodalmat Magyarország tőszomszédjává tette. Egy évvel később a Németországhoz csatolt Cseh-Morva Protektorátusból menekültek a zsidók, majd Csehszlovákia feldarabolását követően a függetlennek nyilvánított szlovák bábállamból. Ezek a német, osztrák és protektorátusbeli menekültek viszonylag jómódú emberek voltak, és vagy rokonaik éltek Magyarországon, vagy üzleti kapcsolatok fűzték őket Magyarországhoz. Így azután nemigen igényeltek anyagi támogatást a magyarországi zsidó szervezetektől.” „Kisszámú lengyel zsidó menekült még a második világháború kitörése előtt Magyarországra. Főként Galíciából jöttek, hogy egyrészt jobb gazdasági körülmények közé kerüljenek, mint aminők közepette odahaza éltek, másrészt megelégelték a lengyelországi egyre elviselhetetlenebb antiszemita légkört. Nagyobb tömegben akkor érkeztek, amikor 1939 szeptemberében a nácik (és a szovjetek) szétzúzták Lengyelországot. Elsősorban náciellenes beállítottságú értelmiségiek érkeztek, azután a szétvert lengyel hadsereg Magyarországra menekülő katonái között is voltak zsidók. Körülbelül 140-150,000 lengyel katona keresett menedéket Magyarországon az összeomlás után, soraikban 5-15,000-en lehettek zsidók. ...
S0ma
2013. november 04. 07:54
Úgy hírlik, lesz Horn-szobor is. Mondom én: Felesleges a szoborháború. Felőlem bármilyen szobrot felállíthatnak, ha van rá pénzük, csak a normális embereket hagynák már békén. Unalmas, megalázó egy országra nézve, ami itt megy. Kirakat az egész , befektetik az országot a bélyegző alá, miközben demokráciában senkit sem érdekel, ki, kinek állít szobrot.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!