„Simán el tudom képzelni, hogy a horvát nyomozók a hatalmon lévő horvát politikusok kénye szerint működnek, és az igazság keresése helyett a Mol tönkretétele a céljuk. Nagyon kínos, ha így van, ez diktatúrák sajátja, nem EU-s demokráciáké.
Simán el tudom hinni azt is, hogy a magyar kormányt a jognál jobban érdekli a hatalmi érdeke, ami pedig Hernádi itthon tartását diktálja. Kérnek majd cserébe tőle valamit, vagy kiérdemelte, hogy vigyázzanak rá. És akkor kit érdekel, hogy megkent-e egy szomszéd miniszterelnököt, vagy nem. Nagyon kínos, ha így van, ez diktatúrák sajátja, nem EU-s demokráciáké.
Az a baj, hogy errefelé bármit el lehet hinni bárkiről. Ez a vasfüggöny utáni világ Európa keleti peremén egyáltalán nem lett megbízhatóan demokratikus. A mostani vitából az következik, hogy a két ország közül az egyik kormánya inkább hasonlít maffiára mint politikai szervezetre.
Az pedig nevetséges, hogy dagályos vádakat lehet megfogalmazni más, vállalatvédő kormányokkal szemben, amikor mi pontosan ugyanazt csináljuk, a saját vállalatainkat védve.”