A Nagy Globális Válság

2013. szeptember 24. 14:42

Öt évvel ezelőtt, 2008 szeptemberében a világ vérfagyasztó időket élt át. Néhány hét alatt gigantikus bankok, biztosítótársaságok, jelzáloghitel- intézetek omlottak össze.

2013. szeptember 24. 14:42
Bogár László
Bogár László
Magyar Hírlap

Hja kérem, az élet kegyetlen. Igaz, nem mindenkivel, mert például az USA-ban az elmúlt öt év vagyonnövekedésének 95 százaléka a legfelső egy százaléknál halmozódott fel, pedig a legfelső egymillió család átlagos vagyona már 2008-ban is több mint 400 millió forintnak felelt meg, a növekménnyel pedig már a félmilliárdhoz közelít. A jelek szerint az »anyag« valóban nem vész el, csak kissé átalakul. A vesztes és egyelőre folyamatosan süllyedő döntő többség azonban szeretne azért egy kicsit részletesebb és pontosabb választ kapni arra, hogy kik a felelősök, szóval, hogy mégis kinek köszönheti hirtelen jött nyomorát, és persze az is érdekelné, hogy a felelősök milyen büntetésben részesülnek, illetve mikor és hogyan fizetnek kártérítést a kifosztottaknak.

A valóságos háttér feltárását talán azzal az akkoriban még különösen talányos összefüggéssel kellene kezdenünk, amire 2008 vészterhes őszén, az Economist címlapjait tanulmányozva jöttem rá. (A The Economist egy olyan 170 éve fennálló hetilap, amelynek heti másfél millió példánya a világot meghatározó globális véleményhatalmi rendszer igen fontos eleme.) Az lett volna a logikus, hogy a világot meghatározó véleményhatalom az Economist címlapjain keresztül is arra használja mérhetetlen befolyását, hogy csillapítsa a gyorsan elharapódzó pánikot és ingerültséget. Ám nem ez történt, hanem ennek az ellenkezője. Az Economist és persze a többi, hasonlóan befolyásos hatalmi központ mindent megtett azért, hogy a végsőkig szítsa az amúgy is éppen eléggé hisztérikus hangulatot. A címlapok olyan megrendítő cinizmussal és arroganciával uszítottak, ami sokaknak feltűnt, de akkoriban ezzel aligha tudtunk bármit is kezdeni. Kellett hozzá másfél-két év, hogy kiderüljön, mi is volt a valóságos ok. A végsőkig szított hisztériára azért volt szükség, mert ez volt az a »fegyver«, amelyet az államokra fogtak. A globális pénzhatalmi rendszer egyszerűen megzsarolta az államokat, illetve az azokat képviselő kormányokat, hogy amennyiben nem konszolidálják azonnal a bankokat, akkor a pénzügyi rendszer összeomlik, és a katasztrofális következmények permanens polgárháború formájában a kormányokra hullnak vissza majd. A kormányok pedig fizettek, összesen 12 ezer milliárd dollárt.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 22 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Wazze
2013. szeptember 25. 08:54
" A kormányok pedig fizettek, összesen 12 ezer milliárd dollárt." Így égetik, élik fel a zsidók a mások által megtermelt vagyont...
Wazze
2013. szeptember 25. 08:46
"Néhány hét alatt gigantikus bankok, biztosítótársaságok, jelzáloghitel- intézetek omlottak össze." a zsidó mohóság következményeként. Ennek eredménye, hogy még több pénzt szivattyúznak ki a zsebünkből.
kjkj945
2013. szeptember 25. 04:03
http://index.hu/gazdasag/magyar/amcso081110/ Magyarországot a válság nem érinti Bajnai Gordon az október 2-i kormányszóvivői tájékoztatón azt mondta, http://kiforditott.blog.hu/2009/09/29/hazugsagcsomag_gyurcsany_bajnai_veres_valsag_2008 A Népszabadságban 2008. augusztus 27-én írta Gyurcsány: "túl vagyunk a nehezén" -mindeközben a szakértők nyolc hónapja a gazdasági válságról beszéltek. Szeptember 11-től zuhanni kezdett a budapesti részvénytőzsde indexe. Ennyit tehát Fletóról, Bajnairól, meg a válságkezelésükről. Ezek után hisz még valaki nekik? Persze, hogy igen. Sajnos...
kerecsen
2013. szeptember 24. 21:58
A világ pénzügyi urai eljátszották szerepüket Ezzel ugyan jól megszedték magukat, de utoljára Ugyanezt még egyszer nem tehetik meg! A politikai hatalom erősebb a pénzhatalomnál! Most majd ők lesznek a vesztesek.... A Fuggerek, Rotschildok, Rockefellerek se nőttek az égig!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!