Korrupció 2.0

2013. július 21. 14:14

A korrupció valóságos mértékéről valószínűleg fogalmunk sincs. És ez a mi egyéni szerencsénk. Meg az ország szerencsétlensége.

2013. július 21. 14:14
Kocsi Ilona
Világgazdaság Online

„A trafikmutyi hirtelen került elő a semmiből, ahogy a takarékszövetkezeti szektor váratlanul felgyorsított átszervezése is. Ám a korrupció más válfajai már régóta hódítotanak az üzleti világban. Tavaly nyáron volt a Világgazdaság konferenciája Korrupció nélkül is van üzlet címmel. A konferencián sokan csak kerülgették a forró kását, jelezve, hogy »vannak, persze, ilyen jelenségek is, de azért tisztességesen is lehet boldogulni«. Ám akkor Bojár Gábor ismert vállalkozó idézett egy új módit, amit a Manager Magazinnak is elmesélt: »Most már nem az a fajta korrupció a divat, hogy visszakérünk a közbeszerzésből 10 százalékot – ez volt idáig –, hanem beszállunk a cégbe 30 százalékkal. S utána ez a társaság megnyeri a közbeszerzést.« Egyre többen mesélnek hasonló gyakorlatról.

Tehát hogy került az üzleti szektor a korrupciós lista második helyére, rögtön a politikai pártok után? Hát így. Vagy még »ígyebbül«. Ezek a példák csak a jéghegy csúcsát jelenthetik. A korrupció valóságos mértékéről valószínűleg fogalmunk sincs. És ez a mi egyéni szerencsénk. Meg az ország szerencsétlensége.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 102 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Berecskereki
2013. július 22. 07:33
Kocsis Ilona írásának reagálásaként azt is mondhatnánk Ábel eltévedt a rengetegben. Olyan általános lózungokat tartalmaz, amelyet bármely ország, bármely kormánya tekintetében el lehet mondani. Korrupció mindig volt, van és lesz. Ezt egyik kormány sem tudja megszüntetni, legfeljebb csökkenteni, vagy növelni. A valóságos mértékét ugyancsak nem lehet tudni. A felmérések is, csak szubjektív elemeket tartalmaznak, a megkérdezettek véleményén alapszanak. Ennek alapján az állítás lehet igaz és hamis is. Badarság az az állítás, hogy az üzletrészek csereügyletekre, korrupciós ügyletekre vannak felhasználva. Ezt lenne a legkönnyebb felfedni, mivel mögötte pénzmozgásnak kell lennie, vagy konkrét immateriális javak bevitelének. Ez számvitelileg is dokumentálva van. Ez csak offshore cégek esetében működtethető. Az sem biztos, hogy ami korrupciónak látszik, a valóságban is az. A jól lepapirosozott korrupció gyanús üzletek esetében nagyon nehéz a bizonyítás, sok esetben lehetetlen. Ezért húzódnak el ezek a perek, vagy szűnnek meg. A jog megköveteli, hogy a bizonyítás mindent kétséget kizáró legyen. Feltételezem mindezt Kocsi Ilona is tudja, ezért az írása nem más, mint fecsegés.
nyugalmazott tanár
2013. július 21. 21:45
Olvasom a sorozatos marháskodást, holott a téma meglehetősen komoly. Még mindig tartanak a korrupciós perek, az elszámoltatás a feléig sem jutott el. Az igazségszolgáltatás sem áll mindig a hivatása magaslatán. Néha az az érzése a közembernek, hogy a korrupció felett ítélkezőket senki nem ellenőrzi. Vagy nem kellően.
puszika
2013. július 21. 19:50
Ilonka,Ilonka! Most tetszett felébredni? Hosszú álom volt!!
tóth mária
2013. július 21. 19:00
Mi van itt, felébredtek a nyugger szocik! Csak ennek a" reszimnek" tudják az észt ostanai?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!