A Fidesz 25 évesen: szabadságharcosokból radikális populisták

2013. április 18. 14:04

A párt viszont ma olyasfajta demokratikus radikalizmust képvisel, ami inkább árt, mint használ annak a Magyarországnak, aminek létrehozására a fiatalok a rendszerváltás hajnalán felesküdtek.

2013. április 18. 14:04
Molnár Vera
Kapitalizmus blog

„A Fidesz radikális populizmusának téveszméje, hogy a többség tévedhetetlen. Márpedig az igazság az, hogy a világon bármilyen többség tévedhet. És ha téved, akkor bizony az általa okozott kár helyrehozása egy igen hosszú időt igénylő, nagyon nehéz folyamat. Állandóan a parlamenti többségre hivatkozni a független igazságszolgáltatás döntéseivel szemben nem vezet jó közpolitikai megoldásokhoz, és egészen biztosan nem jó módja a kiegyensúlyozott kormányzati rendszer megőrzésének.

Orbán kiérdemelte a helyét a történelemben azzal, hogy egy liberális egyetemi hallgatókból álló csoportot képes volt egy olyan politikai párttá formálni, amely a szocialista rendszer végnapjaiban aktív szerepet vállalt a szabad és demokratikus Magyarország alapjainak lefektetésében, majd a magyar politikai életsajátosan domináns tényezőjévé vált. Idegesíti persze, hogy miután farkasszemet nézett a szovjet tankokkal, egyesek megkérdőjelezik a demokrácia iránti elköteleződését. De Orbán radikális demokrata populizmusával lassan, de biztosan éppen annak a kifinomult kormányzati berendezkedésnek a legitimitását és presztízsét rombolja le, aminek létrehozásáért saját maga oly keményen dolgozott.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 15 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
BőröndÖdön
2013. április 18. 18:37
Minden szava igaz!
Bábeli békák
2013. április 18. 17:40
"a kifinomult kormányzati berendezkedés" ????
kjkj945
2013. április 18. 17:21
1. ""az egyházak regisztrációját "" Nem kap zsét és? 2. módosították mehet a reggglány ezerrel!! 3. A házasság az európai hagyomány és a hatályos magyar jog szerint egy felnőtt férfinak és egy nőnek jogilag elismert és szabályozott életközössége 1952. évi IV. törvény a házasságról, a családról és a gyámságról 4. Az Országgyűlés, mint Magyarország legfőbb jogalkotó szerve, nem hajlandó elfogadni az Alkotmánybíróság egyes döntéseit. Naná majd az abortusz b határozza meg mit tehet az ogy.
civilina
2013. április 18. 17:09
"A párt viszont ma olyasfajta demokratikus radikalizmust képvisel, ami inkább árt, mint használ annak a Magyarországnak, aminek létrehozására a fiatalok a rendszerváltás hajnalán felesküdtek." Képzeljük el, mennyit ártott volna Magyarországnak az a demokratikus radikalizmus, amire a fideszes fiatalok a rendszerváltás idején felesküdtek! Meggyőződésem, Orbán Viktor akkor is Magyarország miniszterelnöke lenne/lett volna, ha liberális marad. Belegondolni is iszonyat, mi maradt volna Magyarországból?! Nyugodjon meg kedves Vera, mindenki így járt a legjobban.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!