„Vicces, amikor egy negyedszázada politizáló ember nevezi a politikán kívüliséget a jövőnek. Azt pedig most hagyjuk, hogy a 25 éve politizáló Fodor miért jövőbb, mint pl.: Bajnai Gordon, Jávor Benedek,Mesterházy Attila, vagy Schiffer András akik mind fiatalabbak nála és nála rövidebb ideje politizálnak. De térjünk Fodor embereire. Bősz Anett (27), Vatai Szabolcs (30), Popper Gábor (55) és Pócs Bálint (18) azok »a fiatalok, illetve olyanok, akiknek nincs politikai múltja«. Érthető, hogy Fodor csak az »idősek« esetében tartotta értéknek a politikai múlttól való mentességet: ugyanis az ifjú Bősz és Vatai is kapcsolatba került már a politikával. Vatai 2006-ban az MSZP és az SZDSZ közös önkormányzati-képviselőjelöltje volt a XVII. kerületben. Bősz Anett pedig 2005-ben a Gyurcsány-féle Amőbában tűnt fel, majd tavaly az SZDSZ ifjúsági szervezete nevében jegyzett egy írást. Persze nem gondolom, hogy a 2010 utáni SZDSZ ifjúsági szervezetében tevékenykedni nagy pozíció, de ugye pont Fodor nevezte vállalhatatlanná váltnak a pártot.
Együttérzés egykulcsos adóval
Fodor Gábor többször hangsúlyozta, hogy »együttérző« liberalizmust hirdet meg. Eközben azonban megtartaná az egykulcsos adót. Eszerint a jobbmódúaktól nem várnak nagyobb anyagi felelősséget, csak lelki együttérzést. Bár Fodor a brit konzervatívok »együttérző konzervativizmusát« jelölte meg mintaadóként, a kifejezés eredetileg nem innen származik. 2000-ben George W. Bush kampányolt ezzel a jelszóval az elnökségért. Bush elnökségét pedig kevesen mernék sikeresnek vagy szociálisan érzékenynek mondani.
Fodor a sajtótájékoztatóján híres liberális emberek voltak kifüggesztve a párt logójával a háttérben. Azonban több mintaképének liberalizmusa is némileg megkérdőjelezhető. Kennedy és Obama elnök gazdasági értelemben egyértelműen baloldalinak számítanak. Furcsa egy egykulcsos adót hirdető politikát azzal az Obamával eladni, aki a magas jövedelműek megadóztatásával kampányolt.”