Zátonyok a Tisza útjában
Orbánéknak elég megőrizni táborukból, aki jelenleg megvan, és emellett kb. 20-25 billegő körzetre koncentrálni.
Nem szabad, hogy az Ausztriát Magyarországgal összekeverő szakértők csoportja megmondja, miként kellene lefolytatnunk egy választást.
„Na de történt ugyanis, hogy Kim Lane Scheppele, a szocilógia és nemzetközi kapcsolatok érdemes szakértője, jogász, demokráciaféltő liberális megmondóember, Majtényi és Kolláth György amerikai megfelelője kifejtette: álláspontja szerint a 2014-es magyar választások olyan »aggályokat vetnek fel«, hogy azoknak az EBESZ (Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet) legszigorúbb ellenőrzése alatt kellene lebonyolítani. Sőt! A professzor javasolta továbbá, hogy Magyarország barátai, beleértve az Egyesült Államokat, anyagilag támogassák azokat a programokat, amelyek felkészítik az állampolgárokat, jogászokat és bírókat az ország megváltozott alkotmányos kereteire. Namost értjük mindezt ugye? Javasolta, hogy nyissanak meg újabb pénzcsapokat a Milla, Bajnai, PMP szentségtelen háromság hatalomra juttatása érdekében. Na mi ez, ha nem demokratikus viszonyokba való beavatkozás és az alapelvek lábbal tiprása?
Tudta ezt annak idején éppen a nagy Egyesült Államok egyik tagállama: Texas. Kábé fél éves a hír, mi szerint Texas állam egyszerűen kitiltotta és letartóztatással fenyegette az EBESZ képviselőit. Mondván, a szervezet az amerikai választásokkal kapcsolatos észrevételei »jogi értelemben« irrelevánsak. A dolog háttere, hogy Texas (a regisztrációra kissé hajazó) választási igazolványt vezetett be, ami persze egyből szúrta a nagy tekintélyű nemzetközi szervezet szemét. Texas állam illetékes képviselője azonban kijelentette »az Egyesült Államokon kívüli csoportok vagy személyek nem kapnak engedélyt arra, hogy Texasban beavatkozzanak a választási folyamatba". Kilátásba helyezte: "bűncselekménynek lesz tekinthető«, ha a szervezet képviselői 100 lábnál (mintegy 30 méternél) jobban megközelítik a választóhelyiségeket. Tette mindezt azért, mert az amerikai Legfelsőbb Bíróság korábban kijelentette, a választási igazolvány összhangban van a törvényekkel.
Meg kell jegyeznünk, példamutató a »renitens« tagállam magatartása. Példát mutat, hogy igenis ki lehet és ki is kell állnunk a saját intézményes rendszerünkért, és nem szabad, hogy az Ausztriát Magyarországgal összekeverő szakértők csoportja megmondja, miként kellene lefolytatnunk egy választást.”