Kétségbeesett szélsőjobb

2013. február 11. 17:58

Belső feszültségek, konfliktusok és morális problémák – tavaly már megismerkedett a Jobbik ezekkel a gondokkal.

2013. február 11. 17:58
Knopf Alexandra
Policity Blog

„Bár mostanában minden a baloldal körül forog, érdemes egy pillantást vetni az ellenkező oldalon lévő radikális párt dilemmáira is. Belső feszültségek, konfliktusok és morális problémák – tavaly már megismerkedett a párt ezekkel a gondokkal: decemberre ötre növekedett azon képviselők száma, akik már nem jobbikos színekben politizálnak tovább. Ennek egyik oka, hogy a Jobbik rájött arra, gyűlöletkeltésre alapozva be lehet jutni az Országgyűlésbe, de ezt követően a szélsőséges megnyilvánulások nem megengedettek. Összeegyeztethetetlenek ugyanis a hazai és európai normákkal – igazolja ezt a Gyöngyösi Márton javaslata után szerveződött tömegtüntetés is, ahol az ellenzéki és a kormánypártok is részt vettek. Ezzel ellentétben viszont a Jobbik radikális vonala továbbra is botrányokat szeretne látni, és ezen véleményének hangot is ad a frakción belül, aminek a következményei a kizárások és kilépések lettek.

A hangulatkeltés és az egyéni akciók helyett így maradt a párt vezetői által preferált szakmai radikalizmus, vagyis a képviselőknek meg kellene tanulniuk fontos kérdésekről nyíltan beszélni úgy, hogy nagy hozzáértést mutatva támasztják alá igazukat, ezzel bizonyítva, hogy a párt alkalmas a kormányzásra. Amellett, hogy a Jobbik döntéskényszerbe került, kénytelen szembesülni a politika valóságával, és meghozni a szükséges lépéseket.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 35 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
ormányos csillós
2013. február 12. 10:32
Elvtársnő: az országot szétlopkodni, csőd szélére vinni (2002-2010), cigánybűnözőket mentegetni, bátorítani, magyar embereket kisemmizni,félelemben tartani - nem megengedett. Magyarország életébe való eu-usa-izraeli beavatkozás - nem megengedett. A Jobbik - jogosan - küzd ezért. Erről ennyit , fődemokraták.
peterd127
2013. február 11. 21:42
kedves Alexandra ajánlom figyelmedbe a jelenlegi közvélemény kutatásokat a jobbikról nekem nem tünik úgy mintha a belső feszültségeik nagyon megrázták volna őket
Leszart Rittberger
2013. február 11. 20:56
Érdekes a cikk címe, de az írás felszines, semmitmondó és még csak nem is igaz. A szakmai radikalizmus Vona találmánya, ő a párt elnöke, de a párt tényleges vezetője Szabó-őt még senki nem hallotta megnyilvánulni a radi vs.mérsékelt vitában. Morálisan tényleg alulmulhatatlan néhány ember a Jobbikban, de ott vannak a legkérlelhetetlenebb hazafiak is. Belső feszültség volt 3 éve. Nem gyűlöletkeltéssel jutott a Jobbik a Parlamentbe, hanem kemény munkával, abban én is részt vettem. Az meg, hogy kit kiáltanak ki feketeseggűnek, az majdnem esetleges-már persze bizonyos német-magyar-osztrák-skandináv pártok közül, de az igaz, hogy most a Jobbik az. Ebben lehet sok munkája az egzotikus nevű hölgynek is és még sok hozzá hasonlónak.
heep
2013. február 11. 20:37
Én értem, hogy a Jobbikot ekézni kell, ahol lehet. De valójában nem nagyon találnak rajta fogást. Hát felfújják a Gyöngyösi (egyébként teljesen jogos) felszólalását. Meg jönnek ezzel az öt kilépett képviselővel az eredeti 47-ből. De hát ez még a legkisebb arányú kilépés. Az MSZP-ből 10-en (DK) léptek ki a választások óta. Az LMP 16 fős csoportjából meg heten maradtak mára. Szóval azért nem kellene túlzottan örülni ennek az öt kilépőnek, mélyenszántó következtetéseket levonni ebből.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!