„Két Milla lesz, ez legyen tény. Viszont nem ebben van a hírérték, hanem abban, hogy miért is történt mindez. A Millát mint civil szervezetet ugyanis ugyanaz viszi szét, mint ami az LMP-t is szétvitte. Meddig menjenek el egy együttműködés keretében? Bajnaival vagy Bajnaival és Mesterházyval is összefogjanak? Hol vannak az együttműködés határai? Mi van, ha nem lehet elkerülni az MSZP-vel történő összefogást? Korábban többször megjelent, hogy a Milla egyes tagjainak »gondjuk van« Bajnaival, de az október 23-i belépéssel ez részben okafogyott vált. Azóta már nem igazán Bajnai a törésvonal, hanem az MSZP.
A Milla lépése leginkább abból a félelemből táplálkozhat, hogy mi van akkor, ha az Együtt 2014 és az MSZP szorosan összefog. Kár lenne ugyanis azzal a naivitással élni, hogy a Milla közgyűlésének döntése mögött – a civilség védelme mellett – ne az állna, hogy a sokak számára eleve problémás Bajnai mellé nem hajlandók lenyelni még az MSZP nevű békát is.
Mely párt nem adja magát könnyen: bár jól láthatóan képtelennek bizonyul arra, hogy jelentősen növelje támogatottságát, és már biztosra vehető, hogy vannak olyan társadalmi csoportok, amelyeket ha 2018-ig szólongatna, akkor se rezonálnának rá. A párt mégsem enged. Gőzerővel halad előre ellenzéki egyeztetése, melybe minden arra járó szereplőt mint valami Nagy Integrátor »lám, megváltoztam, nem diktálok, fogjunk össze«alapon hívogat. Legutóbb a Párbeszéd Magyarországért kapta meg »behívóját«, de a »korszakváltás« igényére hivatkozva Jávorék köszönettel nemet mondtak a meghívásra. Azaz az LMP és az Együtt 2014 után egyelőre a PM is elutasította a szocialistákkal történő együttműködési nagykoalíciót. Lehet, hogy erre még idővel sor kerülhet, de ma láthatóan egy új, hitelességre és korszakváltásra építő szereplőnek csak árt az MSZP-vel történő szorosabb együttműködés. Visz és nem hoz. Az MSZP-nek pedig hosszú távon az vihet, ha az új szereplők nőnek, éppen ezért ellenzéki kerekasztala sem szolgál más célt, mint amazok blokkolását.