Mindenszentek, halottak napja – mit ünneplünk pontosan?
Mindenszentek ünnepének több mint ezeréves hagyománya van, a halottak napja csak évszázadokkal később került be a jeles napok közé.
Amikor előbb elhalványul, majd teljesen elmúlik a tartalom egy valamikori, a többség számára tartalommal bíró szimbólum mögül, szabad a pálya a kreatív csoportok előtt.
„Mondhat mindenki azt, amit akar, állíthat olyan fát, amilyet akar, én akkor is színes karácsonyt várok, remélek, nem pedig feketét. Mert az én karácsonyomban fény támad, méghozzá nem mesterséges fény, hanem mennyei világosság. Az én karácsonyom nem lehet fekete, mert reménység tölti meg, hogy van Megváltója ennek a fekete világnak. Az én karácsonyomban az ablakom előtti fenyő zöldje Isten örökkévaló szeretetéről, gondviseléséről beszél. Nálam csillogó, arany vagy ezüst és piros gömbök lesznek a fán, mert ez az ünnep felemel, nem pedig letaglóz. Én nem akarok megfelelni senkinek a karácsonyfámmal, mindig –bármilyen sok egyéb tennivalóm is van- örömmel és szeretettel díszítem fel a fát színesre. Nincs bennem elementáris kényszer a változtatásra, sőt, van karácsony külsőségeiben, de főleg tartalmában egy csomó olyan, amin a világért sem változtatnék, úgy jó és úgy csodálatos, ahogy van. Trendi vagy nem trendi, én színes karácsonyfát, de még inkább az Örökkévaló Isten ecsetjével, evangéliumával kiszínezett készülődést és karácsonyt kívánok mindenkinek!”