Pénteken megjelent a Bumeráng nyomtatott kiadása, a Bumeráng magazin. Nem aprózták el: rögtön 150 ezret nyomtak belőle. Nagyon kíváncsi voltam, mi sül ki abból, ha egy népszerű reggeli rádióműsor nyomtatott formát ölt, de szombat reggel a bozsoki újságárus azt mondta, nem kapott belőle, de még csak nem is hallott róla soha. Ez azért meglepő, mert a 150 ezer példány több mint elég az ország összes árushelyének ellátására. Összehasonlításképpen: a 168 Órából 28, a Heti Válaszból 27, a HVG-ből 70 ezret nyomnak hetente a MATESZ adatai szerint, de még Bestből is csak 124 ezret (a heti bulvárlapok közül a Story példányszáma a legnagyobb, 252 ezres).
Csak sikerült hozzájutnom a laphoz, amitől nagyjából azt kaptam, amit vártam. Bár az első hírek közéleti hetilapról szóltak, a kiadó egyik tulajdonosa is a baloldali Geomédia csoport, a Bumerángban egy milligramm közélet sincsen: tiszta bulvártartalom, erős Boros-Bochkor & Co. túladagolással.
A tartalom gazdagsága, színessége, de minősége is messze elmarad a Best és a Story magazinokétól. A rádióból ismert kínos viccelődés leírva talán még azok számára is bénának hat, akik amúgy hallgatni szerették. A műveltségi hiányosságok már a címlapról ordítanak: Királyi vér patakzik bennem, így a Bochkor-interjú ajánlója. Az újság fő stílusjegye amúgy a középiskolai fogalmazások és a gyenge publicisták védjegye, a három pont. A teljes lapban alig akad olyan oldal, ahova ne jutott volna, a vezércikkben rögtön nyolc is akad belőle...
A Bumeráng magazin első számában a két legnagyobb WTF-élmény egyike a Hajógyári-sziget: Megszólal a túlélő című anyag. A CSAK ERŐS IDEGZETŰEKNEK! felirattal, 18-as korhatár-karikával és inverz nyomással dramatizált írás főhőse saját bevallása szerint részegen és bedrogozva (fű + kati) fogdosta a nőket a sziget egyik szórakozóhelyén. Miután kidobták, és nem engedték be újra, beúszott. Megtalálták, kidobták. Megint úszott, de akkor már várta a portás, másodmagával, és nagyon megverték. A drámainak szánt történet alapján tehát a biztonsági őr az éjszakában ilyenkor megszokottnál sokkal nagyobb empátiával járt el – a legtöbb helyen már az első beúszást is komoly retorziók követték volna.